Մարզական07:51, 02 Հուլիս 2013
Թուրքական «Բեշիքթաշ» ֆուտբոլային ակումբը ցանկանում է ձեռք բերել Արազ Օզբիլիսի տրանսֆերը
Ռուսաստանի Ֆուտբոլի «Պրիմեր Լիգայում» հադես եկող Կրասնոդար քաղաքը ներկայացնող «Կուբան» ֆուտբոլային ակումբի հարձակվողական ոճի կիսապաշտպան հայազգի Արազ Օզբիլիսի տրանսֆերի ձեռք բերման համար հետաքրքրություն է ցուցաբերել թուրքական «Բեշիքթաշ» ֆուտբոլային ակումբը:
Թուրքական «Թրթսփոր» կայքը տեղեկացնում է, որ «Բեշիքթաշի» գլխավոր մարզիչ Սլավեն Բիլիչը դեռ մոսկովյան «Լոլոկմոտիվը» գլխավորելու տարիներին ցանկացել է իր թիմում տեսնել հայ կիսապաշտպանին: Հուլիսի 1-ին «Բեշիքթաշ» ֆուտբոլային ակումբի ղեկավար խորհրդի անդամ Ահմեթ Մեթե Վարդարը և մարզական գծով տնօրեն Օնդեր Օզենը այցելել են «Կուբան» ակումբի հավաքտեղի հյուրանոց, վերջինիս ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Ավստրիայում: Նույն աղբյուրի տեղեկացմամբ նրանք հանդիպել են ռուս ներկայացուցչի հետ, արդյուքնում կողմերը համաձայնության են եկել, և ռուսական կողմին 5 միլիոն եվրո երաշխավորագիր, իսկ ֆուտբոլիստին 1.5 միլիոն եվրո հատկացվելու վերաբերյալ համաձայնություն է ձեռք բերվել: Սպասվում է, որ առաջիկա 2 օրերի ընթացքում ռուսական ակումբին հստակ պատասխան կտրվի: