Մարզական12:10, 17 Հոկտեմբեր 2013
Թուրքական մամուլ. «Նույնիսկ Հայաստանի հավաքականը մեզանից առաջ անցավ»
Հոկտեմբերի 15-ին ավարտվեց Բրազիլիայում կայանալիք Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության նախընտրական փուլը: Վերջին տուրում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային ընտրանին հյուրընկալվել էր Եվրոպայի փոխչեմպիոն Իտալիային: Խաղը ավարտվել է գոլառատ ոչ-ոքիով՝ 2-2 հաշվով: Իսկ նախավերջին տուրում Հայաստանի հավաքականը Երևանում 2-1 հաշվով հաղթել էր Բուլղարիային: Այսպիսի արդյուքները չեն վրիպել եվրոպական և ռուսական մի շարք մարզական լրագրողների աչքերից՝ ովքեր գովեստի խոսքեր են հնչեցնում Հայաստանի հավաքականի հասցեին՝ արձանագրելով վերջին տարիներին գրանցած զգալի առաջընթացը: Իսկ հոկտեմբերի 17-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակեց վարկանիշային աղուսյակի թարմացված տարբերակը: Հայաստանի հավաքականը առաջադիմել է 17 հորիզոնականով և հանգրվանել է իր համար ռեկորդային 38-րդ տեղում: Այս ցուցանիշով Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային ընտրանին շրջանցել է մի շարք հայտնի ֆուտբոլային հավաքականների՝ այդ թվում և հարևան Թուրքիային: