Մարզական07:48, 29 Ապրիլ 2015
Օզբիլիս. «Գուցե ինձ չեն խաղացնում, որովհետև ես հայ եմ, իսկ մարզիչը` թուրք»
Մոսկվայի «Սպարտակի» և Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Արազ Օզբիլիսը լրագրողների հետ զրուցել է «Սպարտակ»-ի հիմնական կազմից դուրս մնալու, ինչպես նաև Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի` ռուսական թիմում խաղային պրակտիկա չունենալու մասին:
Ըստ թուրքական «Ensonhaber» լրատվակայքի` Օզբիլիսը նշել է, որ Սպարտակի գլխավոր մարզիչ ազգությամբ թուրք Մուրադ Յաքընն իրեն և Մովսիսյանին չի ընդգրկում հիմնական կազմ, հայ լինելու համար:
«Միշտ մտքովս հետևյալ բանն է անցնում. գուցե ինձ չեն խաղացնում, որովհետև ես հայ եմ, իսկ մարզիչը` թուրք,- նշել է Օզբիլիսը և շարունակել,- Յուրա Մովսիսյանի համար էլ կարող ենք այդպես մտածել: Ամեն մրցաշրջանում ամենաքիչը 15 գոլ խփող ֆուտբոլիստը հանկարծակի սկսում է կորցնել թիմում իր տեղը: Կարելի է ասել, որ այս երկրի լավագույն հարձակվողներից մեկին ուղարկել են պահեստայինների նստարան»:
Օզբլիսը նաև նշել է, որ թիմի հիմնական ֆուտբոլիստների կազմից դուրս մնալու նորությունը մարզիչից իմացել հենց ապրլի 24-ին, ինչը հայ ֆոտբոլիստը պատահական չի համարել: