Մարզական08:42, 21 Օգոստոս 2015
Bursahakimiyet. «Հավանականությունը, որ Արաս Օզիբլիսը կտեղափոխի Bursaspor, ցածր է»
Թուրքական «Bursaspor» ֆուտբոլային ակումբը ցանկանում է ձեռք բերել Հայաստանի ազգային հավաքականի և Մոսկավայի «Սպարտակի» կիսապաշտպան Արաս Օզբիլիզին: Անվանի ֆուտբոլիստին ձեռք բերելու համար թուրքական ակումբի գլխավոր մարզիչ Էրթուղրուլ Սաղլամը դիմել է ակումբի ղեկավարությանը: Սակայն, ինչպես տեղեկացնում է թուրքական «bursahakimiyet.com.tr» լրատվական կայքը, հայ ֆուտբոլիստը հայտնել է, որ ցանկանում է կարիերան շարունակել Իսպանիայի Լա լիգայում և չի մտածում Թուրքիայի առաջնությունում հանդես գալու մասին:
«Չնայած «Bursaspor»-ն այս տրանսֆերի համար Սպարտակի հետ բանակցություններում դրական արդյունք է գրացնել, այնուամենայնիվ, հավանականությունը, որ այս տեղափոխությունը կիրականանա, ցածր է», - գրում է թուրքական կայքը:
Հիշեցնենք, որ իսպանական «Ռայո Վալեկանոն» մտադիր է Օզբիլիզին վարձակալել մեկ տարի ժամկետով և արդեն պաշտոնական առաջարկություն է արել «Սպարտակին»: Իսպանացիներն Օզբիլիզին վարձավճարով հրավիրելու համար պատրաստ են 500.000 եվրո վճարել, սակայն մոսկովյան ակումբը պահանջել է 1 միլիոն եվրո: