Մարզական08:28, 25 Փետրվար 2016
Եվրոպայի հայկական խաղերին կմասնակցի նաև պոլսահայ պատվիրակությունը
Մարտի 25-28-ին Հոլանդիայի մայրաքաղաք Ամստերդամում կանցկացվեն Եվրոպայի հայկական խաղերը: Թուրքիայի հայկական «Ակոս» թերթի տեղեկացմամբ՝ խաղերին կմասնակցի նաև պոլսահայ հավաքականը: Անցյալ տարի անցկացված Համահայկական խաղերին մասնակցած Ստամբուլի կոմիտեն Եվրոպայի հայկական խաղերին կմասնակցի ֆութզալի 8 հոգանոց թիմով:
Ամստերդամ մեկնող 12 հոգանոց պոլսահայ պատվիրակությունը կգլխավորի Շահնուր Քազանջըն: Վերջինս լրագրողների հետ զրույցում ընդգծել է, որ իրենց թիմի նպատակը հաղթանակն է:
«Ամեն տարի կազմակերպվող Եվրոպայի հայկական խաղերի շրջանակներում բազմաթիվ հայերի հետ ենք հանդիպելու: Մեզ շատ է ուրախացնում Եվրոպայի տարբեր երկրներից եկած հայերի հետ մեկ վայրում հանդիպելու հանգամանքը:
Այս տարի հինգերորդ անգամ ենք ներկայացնում Ստամբուլը: Նախորդ տարիներին երկրորդ և երրորդ տեղերն ենք զբաղեցրել: Այս տարի նպատակ ունենք հասնել եզրափակիչ և Ստամբուլ վերադառնալ մեդալներով ու գավաթով: Իսկ այնտեղի մեր երկրորդ նպատակն է՝ ծանոթանալ ֆուտբոլային և սպորտային մշակույթին», - նշել է Քազանջըն:
20-25 տարիքային խմբին պատկանող 8 պոլսահայ մարզիկներն արդեն 3 ամիս է՝ նախապատրաստվում են խաղերին: Ամբողջությամբ նորացված թիմի կազմում Հոլանդիա կմեկնեն Սևան Դևլեթյանը, Հարություն Քուրանը, Հերման Բիբերյանը, Արդա Դոնիկօղլուն, Բուրաք Էլվանը, Արդեն Օլգունդեմիրը, Արման Հուբեսերյանը և Ռոբին Միրզախանյանը: