Գիտակրթական10:05, 05 Դեկտեմբեր 2017
Թուրքիայի տրանսպորտի նախարարը Ադրբեջանում է
Թուրքիայի տրանսպորտի, կապի և ծովագնացության նախարար Ահմեթ Արսլանը մեկնել է Բաքու, որպեսզի մասնակցի այնտեղ տեղի ունենալիք « Bakutel-2017» խորագրով միջազգային հեռահաղորդակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների 23-րդ ցուցահանդեսին:
Թուրքական «Haberler» լրատվամիջոցի փոխանցմամբ՝ միջոցառմանը, բացի Թուրքիայից և Ադրբեջանից, մասնակցում են նաև Ռուսաստանի Դաշնությունը (ՌԴ), Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը (ԻԻՀ), Միացյալ Արաբական էմիրությունները (ՄԱԷ), Վրաստանը, Իտալիան, Ֆրանսիան, Կանադան, Սլովենիան, Խորվաթիան:
Թուրք նախարարների խոսքերով, ցուցահանդեսում թուրքական 10-ից ավելի ընկերություններ ներկայացնում են իրենց արտադրանքը:
Արսլանը ընդգծել է, որ ցուցահանդեսը լավ առիթ է, որպեսզի այս ոլորտի թուրքական ընկերությունները ցուցադրեն իրենց արտադրանքը և ունեցած հաջողությունները:
Նրա խոսքերով՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում Թուրքիան մի շարք այլ երկրներից ավելի արագ տեմպերով զարգացում ապրում:
Թուրք պաշտոնյան տեղեկացրել է, որ Բաքվում հանդիպում է ունենալու Ադրբեջանի տրանսպորտի, կապի և բարձր տեխնոլոգիաների նախարար Ռամին Գուլուզադեի և նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: