Քաղաքական05:57, 25 Մարտ 2019
Ապրիլի 8-ին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը պատրաստվում է մեկնել Ռուսաստանի Դաշնություն (ՌԴ), որտեղ հանդիպում կունենան Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։
Այդ մասին տեղեկացրել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
Ծրագրված է, որ Էրդողանը պետք է նաև մասնակցի Մոսկվայում տեղի ունենալիք ռուս-թուրքական բարձր մակարդակի համագործակցության խորհրդի նիստին։ Այցի օրակարգից այլ մանրամասներ առայժմ չեն հաղորդվում:
Նկատենք, որ Պուտինը և Էրդողանը 2019 թվականին հանդիպում են արդեն 2-րդ անգամ:Առաջին հանդիպումը եղել էր փետրվարի 14-ին Սոչիում գումարված Իրան-Թուրքիա-Ռուսաստան եռակողմ գագաթնաժողովի ժամանակ:

Регион06:08, 25 Март 2019
Президент Турции Тайип Эрдоган отправится с визитом в Россию 8 апреля. Об этом сообщил Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
Также Путин и Эрдоган примут участие в открытии перекрестного Года культуры России и Турции, которое намечено на 8 апреля в Большом театре в Москве.
Последний раз президенты РФ и Турции встречались 14 февраля в Сочи в рамках трехстороннего саммита стран - гарантов Астанинского процесса, в котором также принял участие иранский лидер Хасан Рухани.
В настоящий момент администрация президента Турции не разглашает информацию о программе предстоящего визита.