Ղարաբաղ11:29, 25 Հունիս 2021
Թուրքիայի ու Ռուսաստանի նախագահներ Ռեջեփ Էրդողանի և Վլադիմիր Պուտինի հունիսի 20-ին տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի ժամանակ, ի թիվս այլ թեմաների, քննարկվել են ղարաբաղյան հիմնախնդրն ու 2020-ի նոյեմբերի 9-ին ստորագրված հայտարարության պայմանների կատարմանը վերաբերող հարցեր:
Ըստ Թուրքիայի նախագահականի հանրային կապերի վարչության հայտարարության՝ Էրդողանը Պուտինին տեղեկացրել է «Շուշի կատարած այցի ընթացքում իր տեսած ավերածությունների մասին, որոնք իրականացվել են հայերի կողմից»:
Նշվում է նաև, որ Էրդողանը Պուտինի հետ զրույցում շեշտել է, թե «Հայաստանն արդեն պետք է կենտրոնանա խաղաղության ու համագործակցության վրա և ամբողջովին կատարի եռակողմ հայտարարության պայմանները»:
Կրեմլից արված հայտարարության մեջ էլ այս թեմայով ասված է, որ Թուրքիայի նախագահն իր աջակցությունն է հայտնել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին և 2021 թվականի հունվարի 11-ին Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդների հայտարարություններով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների լիարժեք իրականացման ապահովմանն ուղղված ռուսական ջանքերին:
Զրույցի ընթացքում վերահաստատվել է համակարգումը շարունակելու փոխադարձ պատրաստակամությունը՝ ելնելով տարածաշրջանի տրանսպորտային ենթակառուցվածքների տնտեսական զարգացման և վերականգնման շահերից:
Դրական է գնահատվել ռազմական գործողությունների և կրակի դադարեցման վերահսկման ռուս-թուրքական համատեղ կենտրոնի աշխատանքը:

В Мире13:01, 25 Июнь 2021
Состоялся телефонный разговор президента РФ Владимира Путина с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на официальный сайт Кремля, продолжен обмен мнениями по ситуации вокруг Нагорного Карабаха. Дана позитивная оценка работе Совместного российско-турецкого центра по контролю за прекращением огня и военных действий.
Президент Турции высказался в поддержку российских усилий по обеспечению реализации в полном объёме договорённостей, закреплённых в Заявлениях лидеров России, Армении и Азербайджана от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года. Подтверждена обоюдная готовность к продолжению координации, в том числе в интересах экономического развития и восстановления транспортной инфраструктуры региона.
При рассмотрении вопросов урегулирования в Сирии подчёркнуто важное значение совместной деятельности военных России и Турции, направленной на предотвращение эскалации напряжённости в Идлибе и на северо-востоке страны, борьбу с остающимися в этих районах террористическими группировками.