Ռազմական10:50, 03 Սեպտեմբեր 2021
Ադրբեջանի և Թուրքիայի զինված ուժերի զինծառայողները շարունակում են համատեղ «SAT» վարժանքները Բաքվում։ Այս մասին հայտնում են ինչպես Թուրքիայի, այնպես էլ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունները։
Զորավարժությունների ընթացքի վերաբերյալ Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը Twitter-ում հրապարակում է արել, որտեղ ասվում է, որ իրականացվել են մարտական կրակաhերթեր ատրճանակից և ինքնաձիգից, ինչպես նաև ցուցադրական ձեռնամարտեր բնակելի թաղամասերում։
Իր հերթին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն ընթացող զորավարժությունների վերաբերյալ հաղորդագրույթան մեջ նշել է, որ զորավարժությունների հիմնական նպատակն է զարգացնել հրամանատարների հմտությունները ռազմական որոշումներ կայացնելու և ստորաբաժանումների կառավարման մեջ:
Համատեղ վարժանքները կտևեն մինչև սեպտեմբերի 12-ը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ սեպտեմբերին Ադրբեջանի և Թուրքիայի ռազմաօդային ուժերը համատեղ «Turaz -2021» մարտավարական թռիչքային վարժանքներ են անցկացնելու:

Армия12:04, 03 Сентябрь 2021
Турция и Азербайджан проводят совместные военные учения в Баку, главная цель которых – улучшение взаимодействия армий двух стран в ходе боевых действий. Об этом информирует Министерство обороны Азербайджана.
«Основной целью учений с участием азербайджанских и турецких военнослужащих является улучшение взаимодействия армий двух стран в ходе боевых действий, развитие у командиров навыков принятия военных решений и управления подразделениями», — говорится в сообщении ведомства.
Уточняется, что в ходе учений будет отработана подводная атаки и подводная оборона. Учения продлятся до 12 сентября, сообщили в азербайджанском военном ведомстве.