Քաղաքական10:16, 24 Ապրիլ 2022
Թուրքիայի խորհրդարանի նախագահը հետ է ուղարկել Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու մասին Փայլանի օրինագիծը
Թուրքիայի խորհրդարանի նախագահ Մուստաֆա Շենթոփը Թուրքիայի քրդամետ, ընդդիմադիր «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» (HDP-ԺԴԿ) հայ պատգամավոր Կարո Փայլանի կողմից խորհրդարան ներկայացված Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու մասին օրինագիծը հետ է ուղարկել:
Նման որոշումը հիմնավորվել է այն հանգամանքով, որ առաջարկը հակասում է Թուրքիայի խորհրդարանի ներքին կանոնադրության դրույթներին։
Հիշեցնենք, որ Փայլանն այս տարի ևս ապրիլի 24-ի նախօրեին Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օրինագիծ է ներկայացրել Թուրքիայի ազգային մեծ ժողով (ԹԱՄԺ-TBMM)։

Политика11:06, 24 Апрель 2022
Министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу в очередной раз продемонстрировал беспредельный цинизм.
После открытия нового посольства Турции в Уругвае покидающий территорию посольства министр показал из окна машины армянам, проводящим против него акцию протеста, знак турецкой экстремистской антиармянской националистической группировки, известной как «Серые волки».
Потомки получивших убежище в Уругвае жертв Геноцида армян провели акцию протеста против прибывшего на открытие нового посольства Турции в столице Уругвая министра иностранных дел Турции, участники акции несли триколор Армении и лозунги, осуждающие отрицание Геноцида армян.
На видео запечатлено как выехавший из посольства на машине Чавушоглу смеется над армянами и показывает знак «серых волков» турецких националистов. В это время сотрудники посольства аплодируют Чавушоглу.