Քաղաքական15:23, 26 Հուլիս 2023
Մոսկվան և Անկարան ծրագրում են Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի այցը Թուրքիա, սակայն հստակ ժամկետների մասին դեռ չեն պայմանավորվել։ Այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի միջազգային հարցերով օգնական Յուրի Ուշակովը:
«Հիշատակվել է օգոստոսը, նշվել են նաև այլ տարբերակներ, բայց մենք դեռ այդ աշխատանքը չենք սկսել, թեև նկատի ունենք, որ մեր նախագահն Էրդողանին խոստացել է գնալ Թուրքիա»,- ասել է Ուշակովը։
Ավելի վաղ Կրեմլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովն ասել էր, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի աշխատանքային օրակարգում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ հանդիպում դեռևս նախատեսված չէ:
«Ոչ, նման բան դեռ չկա», - ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյո՞ք երկու երկրների ղեկավարները մտադիր են հանդիպել և քննարկել հացահատիկի գործարքի ժամկետը չերկարաձգելու Մոսկվայի որոշումը:

Политика16:38, 26 Июль 2023
Москва и Анкара планируют визит президента РФ Владимира Путина в Турцию, но о конкретных сроках еще не договаривались, сообщил помощник российского лидера по международным делам Юрий Ушаков.
"Что касается контактов с Эрдоганом, то я могу подтвердить, что в планах и у турецкой, и у российской стороны имеется осуществление визита нашего президента в Турцию, но о конкретных датах, о конкретных сроках мы пока еще не договаривались.
Был упомянут август, упоминались и другие варианты, но мы конкретно к этой работе еще не приступили, хотя мы имеем в виду, что наш президент обещал Эрдогану приехать в Турцию", - сказал Ушаков журналистам.