Տնտեսական12:18, 04 Հուլիս 2024
Ստամբուլում կայացել է Թուրքիա-Սաուդյան Արաբիա շինարարական ֆորումը
Ստամբուլում կայացել է Թուրքիա-Սաուդյան Արաբիա շինարարկան ֆորումը, որին մասնակցել են Սաուդյան Արաբիայի քաղաքապետարանի գյուղական հարցերի և բնակարանների նախարար Մաջիդ ալ-Հոգաիլը և Թուրքիայի առևտրի փոխնախարար Մուստաֆա Թուզջուն։
Ֆորումի շրջանակներում Հոգաիլը նշել է, որ երկու երկրների առաջնորդների կամքի և պաշտոնյաների աշխատանքի շնորհիվ երկու երկրների միջև տնտեսական հարաբերությունների զարգացումը շարունակվում է և երկրները առավելություններ ունեն փոխադարձ ներդրումներ հարցում։
Ըստ նրա, Սաուդյան Արաբիայի «2030-ի տեսլականները» ծրագրերի շրջանակներում կիրականացվեն բազմաթիվ բնակարանային և ենթակառուցվածքային նախագծեր, ինչպես նաև հավելել է . «Ցանկանում ենք օգուտ քաղել Թուրքիայից և կապալառուներից։ Թուրքիայի բիզնես աշխարհի համար Սաուդյան Արաբիայում մեծ ներուժ կա և ուրախ կլինենք Սաուդյան Արաբիայում տեսնել թուրք ներդրողներին և աջակցել գործարարներին»։