2024թ առաջին եռամսյակում Թուրքիայից Հայաստան արտահանումերը կազմել են 124.000 դոլար:
Չի կարող պատահել, որ ազգի մեծամասնությունը կոտորվի, հայրենիքի մեծամասությունը հափշտակվի, բայց փրկված բեկորների մեջ մաղձ ու դառնություն կամ ատելություն ու վրեժ չառաջանա:
Ermenihaber.am-ը ներկայացնում է 2023-ի վերջին և 2024-ի սկզբին, այսպես կոչված, «Զանգեզուրի միջանցքի» մասին Անկարայից հնչած հայտարարությունները։
2023-ի սեպտեմբերի 19-ին Ադրբեջանն Արցախի հայաթափման և խնդրի վերջնական լուծման նպատակով դիմեց ուժի կիրառմանը, ինչի հետևանքով 10-նյակ հազարավոր հայեր լքեցին իրենց տները:
Թուրքիայի արտգործնախարարը պնդել է, որ Ադրբեջանի գործողությունները բացահայտ թիրախ չեն եղել էթնիկ հայ բնակչության դեմ։
Չնայած բավական «ոչ հրապարակային կյանքին ու գործունեությանը»՝ Գյուլերի անունը տարիների ընթացքում մի քանի սկանդալային պատմություններով է՛լ ավելի հայտնի է դարձել թուրք հանրությանը։
Ermenihaber.am-ը ներկայացնում է լրագրող, ֆոտոլուսանկարիչ և մարդու իրավունքների պաշտպան Դեմիր Սյոնմեզի հոդվածը։
Ուշագրավ է ադրբեջանական ռազմական շարասյան գրեթե բոլոր մեքենաների վրա սպիտակ ներկով արված նշանը։
ՌԴ-ի հետ որոշ պայմանավորվածություններ Թուրքիան արդեն սկսել է խախտել, ինչպես օրինակ «Ազովի» գեներալների վերադարձը Ուկրաինա։
Մինչ նվազող բնակչության պատճառով Նյու Յորքում ապրող երիտասարդների թիվն արագորեն քչանում է, Սան Ֆրանցիսկոյում ավելի շատ շներ են ապրում, քան երեխաներ։
Սույն հոդվածում քննության են առնվում նորանշանակ նախարարներից երկուսի գործունեությունը Հայոց ցեղասպանության ժխտման գործում։
Նկատելի է, որ թուրքական դիվանագիությունը վերջին տարիներին շեշտակի հաջողություններ է գրանցում։
Մենզիլ համայնքի առաջնորդի մահվան կապակցությամբ ցավակցական ուղերձներ են հղել ազդեցիկ իսլամական կուսակցությունների առաջնորդները՝ այդ թվում նախագահ Էրդողանը։
Իբրահիմ Քալընն Էրդողանի մերձավորագույն շրջապատից և համախոհներից մեկն է, ով տարիներ շարունակ պատասխանատու պաշտոններ է զբաղեցրել թուրքական իշխանական բուրգի ամենաբարձր շերտերում։