Այս գործով ձերբակալվել է 4 հոգի, որոնք փորձել են վաճառել գիրքը:
1376 թվականին կառուցված այս եկեղեցին համարվում է Մերձավոր Արեւելքի ամենամեծ եկեղեցիներից մեկը:
2018-ին նույնանուն խորագրով ցուցահանդեսներ տեղի են ունեցել Ստամբուլում, ապա՝ Երևանում:
«Ermenihaber.am»-ի հետ զրույցում երգչուհին պատմեց, որ Բրազիլիայից դուրս ապրող առաջին հայն է, ով պաշտոնապես հրավիրված է կառնավալին:
«Ermenihaber.am»-ի թղթակիցը ֆոտոխցիկով ֆիքսել է Բաքըրքյոյ շրջանի Զեյինլիք թաղամասում գտնվող հայկական եկեղեցու պատերի վրա ներկանյութերով արված գրառումները:
Նման որոշում է կայացրել Բաքըրքյոյ շրջանի համայնքապետարանը՝ տեղի բնակիչների պահանջով։
Վավերագրական ֆիլմում Արա Գյուլերը սկսում է պատմել իր մանկության, ընտանիքի, ինչպես նաև իր կարիերայի բեկումնային պահերի մասին:
Նկարի վերականգնումն իրականացվելու է Ստամբուլի գեղանկարչության թանգարանում:
Ստամբուլի Օսմանբեյ թաղամասում Դինքին նվիրված սգո միջոցառումը կրելու է «Չենք հրաժարվում, ախպարիգ» (Vazgeçmiyoruz Ahparig) խորագիրը:
«Վայրեր, որոնք պետք է տեսնել մինչև մեռնելը» կոչվող գրքում տեղ են գտել 225 հայտնի և անհայտ, ձեռակերտ և բնական հրաշալիքներ։
Ուղեցույցում տեղ են գտել լուսանկարներ, հայերեն զրուցարան և օգտակար տեղեկություններ Հայաստան մեկնել ցանկացողներ համար։
«Քաղաքակրթությունների օրրան», «Հազար ու մի եկեղեցիների քաղաք» անուններով հայտնի Անին հիացնում է թե արտերկրից, թե Թուրքիայի այլ նահանգներից եկած հյուրերին։
Նախկինում թուրքական իշխանությունները եկեղեցիների վերանորոգման համար էին միայն թույլտվություն տալիս:
Ծրագիրը մեկնարկել է հունվարի 9-ին և կտևի մինչև մարտի 17-ը։
Անիի մասին հոդվածում հեղինակն օգտագործել է տեղանվան հենց հայկական տարբերակը՝ Անի: