Ի լրումն հարվածային գործառույթների՝ «KEMANKEŞ 2-» հրթիռը կարող է օգտագործվել տվյալների հավաքագրման և փոխանցման համար:
Տաջիկստանի խորհրդարանի վավերացրած համաձայնագիրը ստորագրվել էր 2023թ. Ստամբուլում։
Հայտարարության մեջ նշվել է, որ զորավարժություններն առնչություն չունեն վերջին օրերին տարածաշրջանում ստեղծված լարվածության հետ։
Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Իրաքի հյուսիսում իրականացվող «Մագիլ-Կողպեք» ռազմագործողության մասին:
Ռազմարդյունաբերական ընկերության գործադիր տնօրենը նշել է, որ ընկերությունն այդպիսով կմեծացնի իր ունեցած մասնաբաժինը լատինամերիկյան երկրների ռազմական ներդրումներից:
Թուրքիայի ՊՆ-ի հաղորդագրության մեջ նշվում է նաև, որ նմանատիպ գործողությունները լինելու են շարունակական:
ԵՍԶՈՒ - Եվրոպայում սովորական զինված ուժերի մասին պայմանագիր։
Ուսումնական ժամանակահատվածում անցկացվել է 5 հիմնական գործողություն և դրանց հետ կապ ունեցող հատուկ զորավարժություններ:
Թուրքիայի ՊՆ մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի խորհրդական Զեքի Աքթուրքը լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում անդրադարձել է Դամասկոսում Իրանի դեսպանատան վրա Իսրայելի հարձակմանը։
Տարածվող տեղեկությունների համաձայն՝ ուղղաթիռների թիվը 35-ն է, իսկ դրանց գնման համար հատկացված գումարը՝ 1.95 մլրդ դոլար:
Թուրքական ռազմարդյունաբերական «BAYKAR» ընկերության կառավարման խորհրդրի նախագահը X-ում կատարած գրառմամբ հայտնել է նոր անօդաչու թռչող սարքի նախատիպի 4-րդ հաջող թռիչքի մասին:
Թուրքիայի նախագահականին կից պաշտպանական արդյունաբերության վարչության նախագահը Բաքվում պաշտպանական արդյունաբերությանը վերաբերող մի շարք հարցեր է քննարկել:
Գործողության ընթացքում իրենց կողմից ահաբեկչական ճանաչված PKK-ի 6 անդամ է սպանվել:
Պաշտպանության նախարարի խոսքով, Թուրքիայի պաշտպանական արդյունաբերության ընկերություններից «ROKETSAN»-ը Քըրքհանդ շրջանում կհիմնի զենքի և հրթիռային համակարգերի արտադրության օբյեկտ։
Զինամթերքի մատակարարման մասին պայմանագիրն ամերիկյան կողմի հետ ստորագրել է թուրքական «Arca Savunma» ընկերությունը։