Թուրքական «Baykar» ընկերության արտադրության «TB-3» անօդաչու թռչող սարքը բարեհաջող թռիչք և վայրէջք է կատարել Թուրքիայի «Anadolu» ամվիֆբիական ռազմանավի վրա:
Հունվարի 17-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի անձնակազմն ու տեխնիկան Դիլիջուի անցակետով հասել են Թուրքիա:
Թուրքական իշխանամետ «Sabah» թերթը գրում է, որ ռազմաարդյունաբերության ոլորտում եվրոպական երկրների հետ Թուրքիայի համագործակցությունն անհանգստացնում է Հունաստանին։
MİT-ը Ահմեդ Սերհեդ ծածկանունով զինյալի և նրան թաքցնող անձի դեմ տեղային գործողությունն իրականացրել է Ստամբուլի Սուլեյմանիե թաղամասում:
Վերջին անգամ նմանատիպ նման նախաձեռնություն եղել է 2023-ին: Նվիրաբերվել է «COBRA» տիպի 2 մեքենա:
2009-ին 116 ռազմարդյունաբերական ընկերություն ունեցող պետությունն այժմ 3000 ընկերության տեղական արտադրանքի մասին է խոսում։
Ամերիկյան «Global Firepower» վերլուծական ընկերության զեկույցի համաձայն՝ ամենաուժեղ բանակն ունի ԱՄՆ-ն, որին էլ հաջորդում են Ռուսաստանը և Չինաստանը:
Ուշագրավ է այն, որ զորավարժությունն անցկացվում է Հունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսի՝ փետրվարին նախատեսված Անկարա այցից առաջ։
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը անդրադարձել հեռահար հրթիռների արտադրության ծրագրին:
Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը հարցազրույց է տվել «CNN Türk»-ին, որտեղ անդրադարձել է Սիրիայում տեղի ունեցած զարգացումներին։
Զորավարժությունը տևելու է 10 օր: Դրանում ներգրավված են 90 նավ և 50 օդային տեխնիկա:
Հոդվածում նշվում է, որ «Gökçe» և «Gözde» հարվածային ԱԹՍ-ները կարող են ունենալ «Bayraktar»-ի նման հաջողություն։
Ըստ Թուրքիայի ՊՆ մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի խորհրդականի՝ Անկարան աջակցում է սիրիական միասնական բանակի ստեղծմանը:
Այս մասին հեռուստաեթերից հայտնել է «Taksim Meydanı»-ի հաղորդավար Սինան Բուրհանը։
Էլեկտրոնային պատերազմի թուրքական համակարգերը լիովին խաթարել էին Ասադի ռեժիմի ռազմական հաղորդակցության ենթակառուցվածքը Սիրիայում։