Էրդողանի փեսան և Սադիր Ժապարովը քննարկել են ռազմավարական ու տեխնոլոգիական համագործակցության խորացումը և պաշտպանական նախագծերի իրականացումը։
Հեզալ Բելգենը սպանվել է Սիրիայի Ամուդեի շրջանում, որը եղել է իր պատասխանատվության տակ:
Նման որոշում կայացվել է Գերմանիայի դաշնային անվտանգային խորհրդի գաղտնի նիստի ընթացքում:
Թուրքիայի ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ սեպտեմբերի 28-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում վնասազերծվել է իրենց կողմից ահաբեկչական ճանաչված PKK-ի 12 զինյալ:
Թուրքիայի ՊՆ մամուլի խոսնակի հաղորդմամբ՝ Պաղեստինից հետո Լիբանանին ուղղված հարձակումները արդարացնում են Թուրքիայի մտահոգությունները։
Նշվում է, որ զորավարժությունները կանցկացվեն սեպտեմբերի 30-ից մինչը հոկտեմբերի 10-ն ընկած ժամանակահատվածում։
Ամերիկյան «Gallup» ուղեղային կենտրոնը մասնակիցներին տվել է «Կկռվե՞ք ձեր երկրի համար» հարցը, որին ի պատասխան՝ հայտնի են դարձել, թե որո՞նք են «Աշխարհի ամենահայրենասեր երկրները»։
Ռուսաստանի արտգործնախարար․ «Էրդողանը փորձառու պետական գործիչ է և կայացնում է որոշումներ, որոնք ձեռնտու կլինեն իր ազգին»։
«Անվերջություն» խորագրով զորավարժությունը անցկացվել է Վրաստանում։
«Anadolu»-ի թղթակցի հետ զրույցում Fireforce-ի նախագծողը նշել է, որ դրա ստեղծումը տևել է 2 ամիս: Այն արտադրվել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության ֆինանսավորմամբ
Ըստ թուրքական մամուլի՝ ԱՄՆ-ը և Անգլիան շարունակում են նոր քայլեր ձեռնարկել Կիպրոսն Իսրայելի համար ռազմաբազայի վերածելու նպատակով։
ASELSAN» ռազմարդյունաբերական ընկերության գլխավոր տնօրենը հայտարարել է, որ ադրբեջանցի գործընկերների հետ քննարկում են համատեղ արդյունաբերությանը վերաբերող հարցեր:
Դրանք վերաբերում են էլեկտրական ռազմական մեքենաների համատեղ զարգացմանը, խելացի զինամթերքի և սիմուլյացիոն վարժական տեխնոլոգիաների արտադրությանն ու մի շարք այլ ծրագրերի:
Տոնավաճառում ցուցադրված է 38 երկրի 270 ընկերության արտադրանք, որտեղ ամենամեծ ներկայացվածությունն ունի Թուրքիան։
Թուրքիայի նախագահը սեպտեմբերի 23-ին ԱՄՆ-ում հանդիպել է ամերիկացի և թուրք գործարարների հետ: