Սեպտեմբերի 24-ից 26-ը Բաքվում կայանալիք «ADEX 2024» ցուցահանդեսին Թուրքիան ներկայացնող 50 ընկերություն է լինելու:
«Անսահման եղբայրություն-3» զորավարժությանը մասնակցել են նաև Ղազախստանի, Ադրբեջանի, Ուզբեկստանի, Կատարի և Պակիստանի հատուկ ջոկատայինները:
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարն անդրադարձել է հունվարի 1-ից մինչև օգոստոստի 31-ն ընկած ժամանաահատվածում իրականացված գործողություններին:
Թուրքիայի ՊՆ-ի համաձայն՝ ընդհանուր առմամբ ոչնչացվել է 24 թիրախ:
Թուրքիան առաջ է անցել Չինաստանից՝ դառնալով անօդաչու թռչող սարքերի (ԱԹՍ) համաշխարհային շուկայում ամենամեծ մատակարարը։
Նիկոս Խրիստոդուլիդիսը արձագանքել է Թուրքիայի ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությանը։
Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը հեռախոսազրույց է ունեցել Նորվեգիայի արտգործնախարար Էսպեն Բարտի հետ։
Թուրքիան իր արտասահմանյան ռազմաբազաներից ամենախոշորը բացել է Սոմալիում դեռևս 2017-ին։
Ռազմարդյունաբերական լուրեր հրապարակող թուրքական «SAVTEK» պարբերականում էլեկտրամագնիսատական հրանոթի տեխնոլոգիաների վերաբերյալ հատուկ փաստաթուղթ է հրապարակվել:
Յաշար Գյուլերը և Զահիր Ահմադ Բաբեր Սիդհուն այցելել են նաև ռազմաօդային ուժերի հրամանատարության շտաբ։
Թերթում տեղ գտած լուրի համաձայն՝ Թուրքիան ամբողջովին փոխել է իր դիրքորոշումը ռուսական S-400 հակաօդային համակարգերի հարցում և տարբեր զիջումներ է անում՝ փորձելով բավարարել Վաշինգտոնին:
Թուրքիայի և Եգիպտոսի նախագահների գլխավորությամբ տեղի կունենա երկու երկրների բարձր մակարդակի ռազմավարական համագործակցության խորհրդի առաջին նիստը։
Սոցցանցերում տարածվող լուսանկարներն ու գրառումները թուրք հանրության մեջ քննարկման մեծ ալիք է բարձրացրել. «Ռազմական հեղաշրջման սպառնալի՞ք, թե՞ հոգեբանական պատերազմ»:
Թուրքիայի ԱԳՆ խոսնակ. «Դեպքի բոլոր մանրամասներն ի դերև հանելու համար Իրաքի իշխանություններi հետ կոորդինացում է ապահովվել»:
Թուրքիայի ռազմաօդային ուժերի հրամանատար, գեներալ Զիյա Ջեմալ Քադըօղլուն այցելել է Դոհայում գտնվող Դուքհանի ավիաբազա։