Օգոստոսի 19-ին 1 դոլարին համարժեք լիրան հասել է 33.71-ի, իսկ 1 եվրոյին համարժեք լիրան՝ 37.27-ի:
Շվեյցարական ավտոարդյունաբերական ընկերությունը հայտարարել է Թուրքիայում սեդան դասի ավտոմեքենաների վաճառքը 2025-ից դադարեցնելու մասին:
Առաջատարը Չինաստանն է, որին բաժին է հասնում է Ռուսաստանից արտահանվող նավթի 47 տոկոսը։
Չինաստան կատարված արտահանման ամենամեծ ծավալը (187.6 մլն դոլար) եղել է հանքաարդյունաբերության ոլորտից:
Թուրքիայի առևտրի նախարարը տեսակոնֆերանս է անցկացրել Մեծ Բրիտանիայի առևտրի խորհրդի նախագահի, բիզնեսի և առևտրի հարցերով նորանշանակ պետնախարար Ջոնաթան Ռեյնոլդսի հետ։
Թուրքիայի առևտրի նախարար Օմեր Բոլաթըն Իսլամաբադում հանդիպել է Պակիստանի եկամուտների և ֆինանսների նախարար Մուհամմադ Աուրանգզեբի հետ։
Թուրքիայի Կենտրոնական բանկն էլ իր հերթին է տվյալներ հրապարակել, որտեղ նշվում է, որ 2 մլրդ 620․18 մլն դոլար ընդհանուր արտաքին պարտքի վճարումներից 2 մլրդ 601 միլիոնը կատարվել է գանձապետարանին:
Հայտարարվել է, որ երկու երկրների միջև երկկողմ և տարանցիկ փոխադրումները կշարունակվեն առանց քվոտայի սահմանափակումների։
Թուրքական կողմը խնդրել է քննարկել երկարատև երաշտի պատճառով Էդիրնեի շրջանը ոռոգման լրացուցիչ ջրով ապահովելու հնարավորությունը։
Տուրիզմի վերաբերյալ գնահատականներ տալով՝ Էրդողանն ասել է, որ այդ ոլորտում արվող ներդրումները մեծապես նպաստում են Թուրքիայի տնտեսության զարգացմանը։
Մինչև համաճարակային ժամանակահատվածի համեմատ դեպի Թուրքիա և հակառակ ուղղությամբ թռիչքների զգալի աճը պայմանավորված է նաև Turkish Airlines-ի տարանցիկ թռիչքների աճով։
Թուրքիայի նախագահականի ռազամվարության և բյուջեի վարչությունը հրապարակել է «Կենտրոնական կառավարության բյուջեի իրացումները և սպասումները» վերնագրով զեկույց:
Թուրքիայում 2023-ի մայիսին անցկացված համապետական ընտրություններից հետո թուրքական դրամական արժույթը դոլարի նկատմամբ արժեզրվկել է առնվազն 50%-ով:
Թուրքիայի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարարության քաղավիացիայի գլխավոր վարչությունը հայտնել է ոլորտում նոր համաձայնագրի կնքման մասին:
Իրաքի նավթի նախարարության ներկայացուցիչը քրդական «Rûdaw» լրատվականի հետ զրույցում անդրադարձել է Քիրքուկ-Ջեյհան նավթամուղի շուրջ տիրող իրավիճակին: