«Թուրքիայի ինֆորմատիկայի հիմնադրամի» կենտրոնական խորհրդի նախագահն անդրադարձել է Թուրքիայում տիրող տնտեսական վիճակին:
Թուրքիայի էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարը տեղեկացրել է, որ այն կտեղակայվի Սև ծովում գտնվող Սաքարիայի գազային հանքավայրում։
Թուրքիայի էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարը սոցցանցում կատարած գրառմամբ մանրամասներ է հայտնել Աշխաբադ կատարած այցից:
Թուրքիայի գանձապետարանի և Ֆինանսների նախարար Մեհմեդ Շիմշեքը հայտարարել է համաշխարհային բանկի կողմից նոր՝ 600 մլն դոլարի վարկի հաստատման մասին:
Eurostat-ը եվրոպական երկրներում եվրոյով տնային տնտեսությունների միջին սպառնման ծախսերը պարզելու նպատակով գնաճի վերաբերյալ տվյալներ է հրապարակել:
Թուրքական «sarjagel.com» հետազոտական կայքը գրում է, որ Չինաստանն առաջիկայում մինչև 6 մլրդ դոլարի ներդրում կանի Թուրքիայի էլեկտրոմոբիլային շուկայում:
Թուրքիայի «Հարավարևելյան Անատոլիայի արտահանողների միությունների» տվյալների համաձայն՝ 6 ամսում ԱՄՆ է արտահանվել ավելի քան 375 մլն դոլարի գորգ:
Հուլիսի 25-ի դրությամբ 1 դոլարին համարժեք լիրան կազմել է 33։
Իրաքի հյուսիում գտնվող Նինովա,Սելահադդին և Քիրքուք շրջաններին կմատակարարվի 300 մեգավատ հզորությամբ էլեկտրաէներգիա։
Թուրքիայի և Սոմալիի միջև ստորագրվել է «Ածխաջրածնի որոնման և արդյոնահանման» համաձայնագիր։
Այն նպատակ ունի աջակցել և խրախուսել թուրքական ընկերությունների մասնակցությունը Նիգերի բնական գազի և նավթի հանքավայրերի զարգացման գործում։
Թուրքիայի արտահանողների միության տվյալների համաձայն՝ 2024-ի հունվար-հուլիս հատվածում Ռումինիա արտահանված ապրանքների ընդհանուր ծավալը կազմել է 5.36 մլրդ դոլար:
«BYD» ընկերությունը նախատեսում է տարեկան 150.000 մեքենա արտադրել:
Նիստը տեղի կունենա Թուրքիայի առևտրի նախարար Օմեր Բոլաթի և Եվրոպական հանձնաժողովի գործադիր փոխնախագահ և առևտրի հարցերով ԵՄ հանձնակատար Վալդիս Դոմբրովսկիսի նախագահությամբ։
«Սաուդյան Արաբիայում մեծ ներուժ կա և ուրախ կլինենք տեսնել թուրք ներդրողներին և աջակցել գործարարներին»,- նշել է Սաուդյան Արաբիայի քաղաքապետարանի գյուղական հարցերի և բնակարանների նախարարը։