Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի էներգետիկայի նախարարության միջուկային էներգիայի և միջազգային նախագծերի գլխավոր տնօրեն Յուսուֆ Ջեյլանը
«Թուրքիայի վիճակագրական ինստիտուտը» հրապարակել է գնաճի վերաբերյալ տվյալներ:
Ստամբուլի առևտրի պալատը հրապարակել է Ստամբուլում գրանցված գնաճի վերաբերյալ տվյալներ:
Թուրքիայի գանձապետարանի և ֆինանսների նախարարը հերթական անգամ կարևորել է ՖԱԹՖ-ի ցուցակից Թուրքական պետության դուրս մնալու կարևորությունը:
Թուրքիայի պետական սեփականություն հանդիսացող նավթագազային խոշոր կորպորացիան համապատասխան հայտարարության մեջ տարածվող լուրերը որակել է անհիմն պնդումներ:
Ավելի վաղ Թուրքիան ցուցակում ներառվել էր ահաբեկչության ֆինանսավորման և սև փողերի լվացման դեմ պայքարի հարցում ունեցած բացթողումների պատճառով:
Միջազգային Հիդրոէլեկտրականության միությունը հրապարակել է «Հիդրոէելեկտրական էներգետիկայի պատկերը 2024» զեկույցը:
Թուրքիայի արտահանողների խորհուրդը հրապարակել է 2024-ի առաջին 5 ամսիների արտահանման վերաբերյալ տվյալները։
Թուրքիայի վիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է 2023 թվականի գնողունակության համարժեքության տվյալները։
Թուրքիայի «Էներգետիկ շուկայի կարգավորման կազմակերպությունը» զեկույց է հրապարակել Թուրքիայի կողմից ներկրված բնական գազի վերաբերյալ:
Eurostat-ի տվյալների համաձայն՝ Թուրքիան 27 տոկոսով զիջում է ԵՄ անդամ պետությունների միջին ՀՆԱ ինդեքսին:
Վաճառված էլեկտրոմոբիլների քանակը շուրջ 10 տոկոսն է կազմում նշված ժամանակահատվածում վաճառված մեքենաների քանակի:
Բրիտանական «Barclays» բանկի վերլուծաբաններն անդրադարձել են թուրքական ազգային արժույթի արժեզրկման գործընթացին:
Այցի շրջանակներում Մեհմեդ Շիմշեքը նաև կմասնակցի «Chatham House»-ի համաժողովին։
Հանդիպման ընթացքում նշվել է, որ մեծ ջանքեր են գործադրվում, որպեսզի 2025-ին Թուքրիայի Աքքույու ատոմակայանի առաջին բլոկը շահագործման հանձնվի։