Հունաստանի տնտեսական դիվանագիտության գծով արտաքին գործերի փոխնախարարն անդրադարձել է թուրք-հունական հարաբերություններին։
Ռուսական ընկերություններից մեկը հայտարարել է առաջիկայում Թուրքիայից պահեստամասեր է գնելու մասին:
Բրիտանական ուղեղային կենտրոնը հետազոտություն է անցկացրել 2024-ի առաջին 4 ամսում Թուրքիայում ածխից ստացված էլեկտրաէներգիայի ծավալների վերաբերյալ:
Բրիտանական բանկը հրապարակել է Թուրքիայի վերաբերյալ զեկույց։
Թուրքիայի խորհրդարանի նախագահը TRT Haber-ի եթերում անդրադարձել է Ղազախստան կատարած պաշտոնական այցին:
Թուրքիայում արևից ստացվող էլեկտրաէներգիան արդեն կազմում է ոլորտի ընդհանուր արտադրանքի 10%-ը:
Reuters-ը գրում է, որ Իսրայելը առևտրաշրջանառության դադարեցման մասին Թուրիայի ընդունած որոշման դեմ պատասխան քայլեր է ձեռնարկում:
Ռուսաստանը թուրքական նավահանգիստների միջոցով վառելիքի վաճառքից ստացել է մոտ 3 մլրդ եվրո։
Նշվում է, որ նվազեցումը կատարվել է, այն ակնկալիքով որ գնաճի դեմ պայքարելու համար դրամավարկային և հակաբյուջետային քաղաքականությունը կշարունակվի խստացվել։
Թուրքիայի արդյունաբերության և տեխնոլոգիաների նախարարը հայտարարել է, որ 2025-ին թուրքական արտադրության ավտոմեքենան կմտնի եվրոպական շուկա։
Այս մասին հայտնում է իսրայելական «iShip Forwarding» բեռնափոխադրող ընկերությունը։
Ֆինանսական ոլորտի մասին վերլուծություններ իրականացնող ամերիկյան ընկերությունը կանխատեսումներ է արել Թուրքիայի դրամավարկային քաղաքականության և տնտեսության վերաբերյալ:
Անցած շաբաթ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել էր Իսրայելի հետ առևտրի սահմանափակումների մասին։
Թուրքիայի էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարը նշել է, որ նպատակադրված են մինչև 2035 թվականը 60 գիգավատով ավելացնել արևային և հողմային էներգետիկ հզորությունը։
Թուրքիայի խորհրդարանում ընդունվել է օրենքի առաջարկ, որի համաձայն, երկիրը իրավասու է ներկրվող բնական գազը վերածել հեղուկ գազի և արտահանել այն: