Գազի ներմուծումն օգոստոսին նախորդ տարվա համեմատ աճել է 5,74%-ով և կազմել 3 մլրդ 893 մլն մ3։
Թուրքիայի գանձապետարանի ու ֆինանսների նախարար Մեհմեդ Շիմշեքը ԱՄՆ կատարած այցի շրջանակներում Համաշխարհային բանկի հետ ստորագրել է 4 նախագծի ֆինանսավորման համաձայնագիր։
Հանդիպմանը կողմերը ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր «Հանքարդյունաբերության ոլորտում համագործակցության» վերաբերյալ։
Թուրքիայի գանձապետարանի ու ֆինանսների նախարարության կենտրոնական կառավարությունը հրապարակել է կենտրոնական կառավարության համախառն պարտքի տվյալները։
Թուրքիայի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարար Աբդուլքադիր Ուրալօղլուն անդրադարձել է թուրքական նավահանգիստների կարողունակությանն ու դրանցում արված ներդրումներին։
Ճանապարհներին տեղադրվող համակարգերն ունակ են ոչ միայն քաշի մասին տեղեկություններ տրամադրել, այլև մակնիշի, երկարության, լայնության, գույնի, համարի, արագության և այլն:
Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետության պետական էներգետիկ ծառայությունների նախագահի օգնական Թուրալ Մութուզալիևը հայտարարել է Թուրքիայի հետ էլեկտրաէներգիայի առևտրի մոտալուտ մեկնարկի մասին:
Այդ հատվածը ներառում է զարգացման զգալի ներուժով գազի հեռանկարային շահագործման և զարգացման տարածք։
Կողմերը նպատակադրված են այս ոլորտում հեշտացնել համագործակցությունը, բացահայտել 2 երկրներում ու 3-րդ երկրներում հազվագյուտ օգտակար հանածոների հանքարդյունաբերության հնարավորությունները։
2025 թվականի կենտրոնական կառավարության բյուջեում կանխատեսվում է, որ բյուջեի ծախսերը կկազմեն 14 տրիլիոն 731 միլիարդ լիրա, իսկ եկամուտները՝ 12 տրիլիոն 800 միլիարդ լիրա։
Հունգարիան ու Թուրքիան խորացնում են համագործակցությունը նավթի ու գազի հետախուզման ոլորտում։
Իսրայել- Թուրքիա առևտրային հարցերին Ստամբուլում «Համաշխարհային միջոլորտային համագործակցության 11-րդ համաժողովի ընթացքում անդրադարձել է Օմեր Բոլաթը։
Թուրքիայի առևտրի նախարար Օմեր Բոլաթի խոսքով, այդ մասով բանակացություններն արդեն իսկ մեկնարկել են Բրյուսելում:
Թուրքիայի կենտրոնական բանկը հրապարակել է շաբաթական դրամային և բանկային վիճակագրությունը:
Համագործակցությունն ամրապնդելու, փոխադարձ ներդրումները խրախուսելու և կառուցողական գործընկերություն հաստատելու նպատակով ստորագրվեցին փոխըմբռնման առանձին հուշագրեր։