Պակիստանի բանակը պաշտպանական և ռազմական հզորությամբ 10-րդն է աշխարհի ուժեղագույն բանակների շարքում, իսկ Թուրքիայինը՝ 11-րդ տեղը։
Շենգենյան հայտերի մերժումների թվի աճի գլխավոր պատճառն այն մտավախությունն է, որ եվրոպական երկրներ մեկնած թուրքերը կարող են այլևս չվերադառնալ։
Էրդողանը հույս է հայտնել, որ Թուրքիայի ու Սաուդյան Արաբիայի համագործակցության համար նոր դարաշրջանի դուռ կբացվի։
Ավստրիայի խորհրդարանի պատգամավորը դժգոհում է Եվրամիության կիրառած երկակի ստանդարտներից։
«Կվերացվե՞ն արդյոք Թուրքիայի դեմ CAATSA-ի պատժամիջոցները» հարցին ի պատասխան՝ Փրայսը ասել է.
Երկու երկրների պատվիրակությունների կազմում կանանց ներգրավվածությունն ունեցել է ահռելի մեծ տարբերություն։
Մարտի 11-ին թուրքական դեսպանատունը ժամանակավորապես տեղափոխվել էր Ուկրաինայի Չեռնովցի քաղաք։
Թուրքիայի ղեկավարը նշել է, որ Ուկրաինայի նախագահն անձամբ ցանկանում է, որ Թուրքիան ստանձնի միջնորդի դերը, իսկ Ռուսաստանն էլ բացասական չի վերաբերվում դրան:
Պուտինը հայտնել է, որ առաջնորդների մակարդակով հանդիպում կազմակերպելու համար դեռ պետք է սպասել պատվիրակությունների աշխատանքի ավարտին:
Թուրք պատգամավորը Եվրամիությանը կոչ է արել ԵՄ-ին հրաժարվել «կարճաժամկետ հաշվարկների քաղաքականությունից»:
ԱՄՆ պետքարուղարը Թուրքիային շնորհակալություն է հայտնել «Ուկրաինայի ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանը սատար կանգնելու համար»։
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Արաբական Միացյալ Էմիրություններից վերադառնալիս հարցազրույց է տվել այցի ընթացքում իրեն ուղեկցող թուրք լրագրողներին:
Խիստ մտահոգիչ են որակվել Թուրքիայի ապօրինի գործողությունները և ռազմական բախման սպառնալիքները Արևելյան Միջերկրականում։
Ուղևորները կկարողանան փոխել իրենց չվերթները մինչև 2022 թվականի մարտի 31-ը (ներառյալ) առանց որևէ վճարի կամ տույժի:
Ֆարհան Հաքը ՄԱԿ-ի անունից ցանկություն է հայտնել, որ առանցքային դերկատարաներ ԱՄՆ-ն ու Ռուսաստանը շարունակեն իրենց երկխոսությունը։