Դեռևս 2020 թվականից Թուրքիայի և Ուկրաինայի միջև քննարկվում էր «Bayraktar» ԱԹՍ-ների համատեղ արտադրության հարցը։
Թուրքիայի արտգործնախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ թուրք-ուկրաինական բարեկամության և համագործակցության կամուրջը Ղրիմի թաթարներն են։
«Երկկողմ հարաբերությունները քննարկելու նպատակով 5 տարվա դադարից հետո այժմ Բահրեյնում ենք»,- գրել է Մևլութ Չավուշօղլուն։
«Transparency International» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպությունը հրապարակել է կոռուպցիայի ընկալման 2021թ. ինդեքսը։
Դոդիկ. «Բոսնիա և Հերցոգովինայի ճակատագիրը կախված է Էրդողանի, Վուչիչի և Միլանովիչի աջակցությամբ տեղական քաղաքական գործիչների երկխոսությունից»:
Էրդողանի մամուլի խոսնակ Իբրահիմ Քալընը նշել է, որ Ուկրաինայի դեմ Ռուսաստանի կողմից ռազմական գործողության հետևանքները մեծ և անդառնալի կլինեն:
Գերմանիան այս տարի արտաքսել է 18 իսլամիստ ծայրահեղականի, որոնք գերմանական անվտանգության մարմինների կողմից դասակարգված են եղել որպես «վտանգավոր» անձինք։
Նրանց առևանգման մասին լուրը հայտնել է Սուդանի Դարֆուր նահանգի ղեկավարը:
ԱՄՆ-ի Կրոնական ազատությունների միջազգային հանձնաժողովը Թուրքիայի վերաբերյալ աղմկահարույց զեկույց է հրապարակել։
«Հունաստանն իրավունք ունի կազմակերպել իր պաշտպանությունը, քանի դեռ սպառնալիք կա։ Եթե քեզ սպառնում են, չես կարող զինաթափվել»,-շեշտել է Հունաստանի պաշտպանության նախարարը:
Դենդիասի խոսքով՝ վտանգ կա, որ հատկապես T-214 սուզանավերը, որոնք Գերմանիան պատրաստվում է վաճառել Թուրքիային, կփոխեն ուժերի բալանսն Էգեյան ծովում և Արևելյան Միջերկրականում։
ԵԽ-ի որոշմամբ՝ Թուրքիայում ապաստանած փախստականների օգնության ծրագրին հնարավոր է հավելյալ միջոցներ տրամադրվեն:
Անդրադառնալով F-35/F-16 կործանիչների խնդրին՝ Էրդողանը նշել է, որ Թուրքիան F-35-ի հետ կապված դեռևս վճարում ունի անելու:
Լիբիայի և Արևելյան Միջերկրականի խնդիրների շուրջ տարաձայնություններ ունեցող Թուրքիայի և Ֆրանսիայի առաջնորդների փակ հանդիպումը տևել է 50 րոպե։
Նախարարների հանդիպմանն անդրադարձ է եղել միջազգային օրակարգի մի շարք հարցերին: