Թուրք-չինական լարվածությունը Չինաստանի Սինցզյան-ույղուրական ինքնավար շրջանում ապրող թյուրքական ծագում ունեցող ույղուրների հարցով չի մարում։
Հանդիպմանը նաև ներկա են գտնվել Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն և ազգային հետախուզական ծառայության ղեկավար Հաքան Ֆիդանը:
Հեռուստաընկերությունը լիովին կդադարեցնի թուրքերեն եթերները, իսկ իտալերենով կպահպանվեն միայն ինտերնետային հրապարակումները։
Կոնգրեսականները փաստել են, որ արցախյան պատերազմում Թուրքիան խրախուսել է Ադրբեջանին բռնություն գործադրել հայերի դեմ:
Հայտարարությունը տարածվել է ավիաընկերության պաշտոնական թվիթերյան էջում։
Թուրքիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզության վարչության նախկին ղեկավարն անհանգստացած է ԱՄՆ պետքարտուղարի թեկնածու Էնթոնի Բլինքենի հայտարարություններից։
Հիշեցնենք, որ միջազգային իրավունքի տեսանկյունից պաղեստինյան տարածքներում գտնվող հրեական բնակավայրերը համարվում են ապօրինի:
Ընդհանուր առմամբ մինչ օրս հայտնաբերվել է մուտացիայի ենթարկված կորոնավիրուսի 16 նոր տեսակ։
Նշենք, որ եթե Թրամփը վետո դնի, ապա Սենատը կրկին նիստ կգումարի և քվերակության կդնի օրինագիծը։
ԵՄ անդամ երկրների ղեկավարները որոշել են ընդլայնել Թուրքիայի դեմ պատժամիջոցները` Միջերկրական ծովի արևելյան հատվածում այդ երկրի ապօրինի գործողությունների պատճառով: