Ermeniahaber.am-ը զրուցել է թուրք վերլուծաբան Քերիմ Հասի հետ։
Ermeniahaber.am-ը զրուցել է պոլսահայ լրագրող Արիս Նալջիի հետ։
Ermenihaber.am-ը զրուցել ռուս անվանի քաղաքագետ Եվգենի Սատանովսկի հետ։
Այս մասին Ermenihaber-ի հետ զրույցում ասել է ռուս անվանի քաղաքագետ Եվգենի Սատանովսկին՝ մեկնաբանելով Էրդողանի վերջին հայտարարությունը:
«Իշխանափոխության դեպքում Անկարայի քաղաքականությունը շրջադարձ չի կատարի Բաքվի նկատմամբ»-Ermenihaber.am-ի հետ զրույցում նշել է իրանցի փորձագետ Ալի Քալիրադը։
«Ինչ վերաբերում է հայ-թուրքական հարաբերություններին, պետք է անկեղծ լինենք և ինքներս մեզ չխաբենք»։
Պոոֆ․ Սաֆրաստյանի դիտարկմամբ՝ արտաքին ուժերից ոչ մեկը, ո՛չ ԱՄՆ-ն, ո՛չ Ռուսաստանը, ո՛չ էլ Եվրամիությունը շահագրգռված չեն, որ Թուրքիայում լինի անկայունություն։
Հակված եմ այն մտքին, որ արտաքին ուժերից ոչ մեկը ո՛չ ԱՄՆ, ո՛չ Ռուսաստանը, ո՛չ էլ Եվրամիությունը շահագրգռված չեն, որ Թուրքիայում լինի անկայունություն։
«Սա անձերի պայքար չէ, այլ պայքար է էրդողանյան բռնապետության և ժողովրդավարությանը կարոտ մնացած հատվածի միջև»։
Հայոց ցեղասպանության 108-րդ տարելիցի, ճանաչման գործընթացին առնչվող հնարավոր զարգացումների վերաբերյալ Ermenihaber.am-ը զրուցել է արևելագետ-պատմաբան, պ. գ. թ. Արմեն Պետրոսյանի հետ։
Ermenihaber.am-ի հետ զրույցում սաուդ մագիստրոսը խոսել է թեմայի ընտրության պատճառների և Սաուդյան Արաբիայում Հայոց ցեղասպանության իրազեկվածության մասին:
Ermenihaber.am-ը զրուցել է Պրիմակովի անվան համաշխարհային տնտեսության և միջազգային հարաբերությունների ազգային հետազոտական ինստիտուտի ավագ գիտաշխատողի հետ:
Հայ երեխաները, որոնք էական դերակատարություն ունեն խմբի շարունակական գոյությունն ապահովելու գործում, Հայոց ցեղասպանության իրագործման ընթացքում ցեղասպան հանցագործների թիրախում են գտնվել:
Ermenihaber.am-ը զրուցել է «Artıgerçek» պարբերականի հոդվածագիր Արիս Նալջըի հետ:
«Թուրքիան այն երկիրը չէ, որն աշխարհում, միջազգային հանրության աչքում որևէ վստահություն ունի Հայոց ցեղասպանության հարցի հետ կապված»,-ասել է թուրք քաղաքագետը։