Ermenihaber.am-ը Թուրքիայի հայտնի քրեական հեղինակություն Սեդաթ Փեքերի բացահայտումների շուրջ զրուցել է շվեյցարաբնակ ֆոտոլրագրող, մարդու իրավունքների պաշտպան Դեմիր Սյոնմեզի հետ:
Դրանց թողած հետևանքների հաղթահարումը, ըստ Ահմեթ Ինսելի, «Էրդողանիզմից» հետո դառնալու է Թուրքիայի առաջ կանգնած ամենալուրջ խնդիրներից մեկը:
Հայկո Բաղդատը պատմում է Թուրքիայից դուրս գալուց հետո իր դեմ մահափորձի կազմակերպման և իրեն սպառնացող վտանգների մասին։
Այսօր Թուրքիան Ադրբեջանին «կիպրոսացրել է»։ Հյուսիսային Կիպրոսի պես իրենով է անում, ինչպես «ձագ» պետություն։ Բայց սրանք ուտում են նաև իրենց ձագերին։
Թեոդոսիոս Կիրիակիդիսը Հունաստանի Սալոնիկ քաղաքի Արիստոտելի համալսարանի պոնտոսագիտության ամբիոնի գիտաշխատող է, պատմական գիտությունների դոկտոր։
Գերմանիայում բնակվող պոլսահայ հրապարակախոսը համոզված է․ Թուրքիայի կողմից Ցեղասպանության ժխտումը ավելի թանկ է նստելու, քան եթե ճանաչեր։
Ermenihaber.am-ը ապրիլի 24-ին ընդառաջ հատուկ հարցազրույց է անցկացրել թուրք պատմաբան, Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ ուսումնասիրություններով հայտնի Սաիթ Չեթինօղլուի հետ:
Ermenihaber.am-ը հատուկ հարցազրույց է անցկացրել Թուրքիայում լույս տեսնող «Ակոս» հայկական շաբաթաթերթի հայերեն բաժնի խմբագիր, հայ համայնքում ճանաչված գործիչ Բագրատ Էստուկյանի հետ:
Ermenihaber.am-ը ապրիլքսանչորսի նախօրեին հատուկ հարցազրույց է անցկացրել թուրք քաղաքագետ, լրագրող և հրապարակախոս Ջենգիզ Աքթարի հետ:
Այստեղ կրթություն են ստանում Թուրքիայում ժամանակավոր բնակություն հաստատած հայաստանցի միգրանտների երեխաները:
Ermenihaber.am-ը ընտրական գործընթացի, պետության մտցրած սահմանափակման ու այլ թեմաների մասին զրուցել է արքեպիսկոպոս Աթեշյանի հետ:
Ermenihaber.am-ը թուրքագետ և քրդագետ Տաթևիկ Մանուկյանի հետ զրուցել է Թուրքիայի կողմից Սիրիայի հյուսիսում իրականացվող ռազմական օպերացիայի մասին:
Համեմատում է Ստամբուլի «Ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Արա Գոչունյանը:
Ermenihaber.am-ը հարցազրույց է անցկացրել «Ժամանակ» հայկական օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Արա Գոչունյանի հետ:
Ermenihaber.am-ը հատուկ հարցազրույց է պատրաստել Թուրքիայում լույս տեսնող «Ակոս» հայկական շաբաթաթերթի հայերեն բաժնի խմբագրի հետ: