Ermenihaber.am-ին տված հարցազրույցում Մուշի հայ համայնքի ղեյավար Հայրեթթին Արսլանը նշեց, որ պապերի հիշատակի համար իր հետ բերել է Տարոն աշխարհի քաղցրահամ խաղողը:
Մարալը, ով 3-րդ անգամն է այցելում Հայաստան, Ermenihaber.am-ի հետ զրույցում խոսել է իր ապագա ծրագրերի մասին։
Ermenihaber.am-ի հետ զրուցել է պոլսահայ լրագրող, «Ակոս» պարբերականի հայերեն բաժնի խմբագիր Բագրատ Էստուկյանը՝ մեկնաբանելով Ստամբուլում տեղի ունեցած դանակահարության դեպքը:
Դիմակավորված անձինք ներխուժել են նրա բնակարան, դանակահարել նրան ու դիմել փախուստի՝ բղավելով, «սա դեռ սկիզբն է»։
«Մուսթաֆա Քեմալ. պայքար Հայաստանի Հանրապետության դեմ (1919-1921 թթ.)» գրքի մասին Ermenihaber.am-ը զրուցել է հեղինակի հետ։
Թեմայի շուրջ Ermenihaber-ը զրուցել է բժիշկ Արմեն Ներսիսյանի հետ: Նա մեծ ավանդ ունի այդ հիվանդության պատճառների ուսումնասիրության և բուժման հարցում։
Արմեն Պետրոսյան. «Ոչ միայն չհաջողվեց թողնել «միայն մեկ հայ, այն էլ թանգարանում», այլ տրամագծորեն հակառակը՝ այսօր կան հայկական 2 պետություններ, ուժեղ Սփյուռք»:
Արսեն Միխայլովը կոչ է արել միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպություններին հետամուտ լինել խոսքի ազատության պաշտպանությանը Թուրքիայում:
Ռուստամ Բաքոյանը կարծիք է հայտնել նաև Թուրքիայում մարդու իրավունքների, ժողովրդավարության, խոսքի ազատության վերաբերյալ։
Վարչապետի հայտարարությունը միանշանակորեն իր ազդեցությունն է ունենալու հարևան երկրի հասարակության տարբեր շերտերի վրա։
«Թուրքիայի Հանրապետության պատմություն» բուհական դասագրքի երկրորդ՝ լրամշակված հրատարակության վերաբերյալ «Ermenihaber.am»-ը զրուցել է գրքի համահեղինակ Ռուբեն Մելքոնյանի հետ:
Ըստ թուրքագետի՝ Թուրքիայում հայաստանցիների ուռճացված ներկայությունը թուրք քաղաքական գործիչների կողմից հաճախ է շահարկվում:
Ermenihaber.am-ն այս անգամ զրուցել է հայտնի թուրք փաստաբան Էրջան Քանարի հետ:
Կարսում Չարենցի տան քանդման մասին «Ermenihaber.am»-ը զրուցեց ԵՊՀ Արևելագիտության ֆակուլտետի դեկան, պրոֆեսոր Ռուբեն Մելքոնյանի հետ:
Ermenihaber.am-ը շարունակում է «Մեջլիսի հայը» խորագրով հարցազրույցների հատուկ շարքը՝ մտահոգված Գարո Փայլանի դեմ իրականացվող քրեական հետապնդումներով։