Էրդողանի թիկնապահները կռվի էին բռնվել Վաշինգտոնում Էրդողանի դեմ բողոքող ցուցարաների հետ՝ դաժան ծեծի ենթարկելով նրանցից մի քանիսին:
Հրապարակված տեսանյութում երևում է Վան անցնող ավելի քան 100 հոգանոց ապօրինի էմիգրանտների խումբը։
Ականատեսներից մեկն այդ ամենը բջջային հեռախոսով նկարահանել և տեսանյութը տրամադրել է իրավապահ մարմիններին:
Ֆահրեթթին Ալթուն. «Մեք թույլ չենք տա նոր քողարկումներ օգտագործող հինգերորդ շարասյան գործունեությունը»:
Ընդդիմադիր պատգամավորը խստորեն քննադատել է երկրի դատաիրավական համակարգը անչափահաս երեխաներին հետապնդելու և թիրախավորելու համար։
2020-ին տեղի ունեցած դատավարությունների արդյունքում միայն 14 տոկոսի դեպքում կայացվել է արդարացման դատավճիռ։
ԵՄ դատարանը վճռել էր, որ որոշակի պայմաններում գործատուները կարող են պահանջել աշխատակիցներից՝ չկրել մուսուլմանական գլխաշորեր։
Նախորդ տարի լրագրողների հրապարակումների և լուրերի հեռացման ամենաշատ պահանջները ներկայացրել են Հնդկաստանը, Թուրքիան, Ռուսաստանը և Պակիստանը։
Հուլիսի 14-ին զինված հարձակում է տեղի ունեցել Թուրքիայի ընդդիմադիր քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության (ԺԴԿ-HDP)՝ Մուղլա նահանգի Մարմարիսի շրջանի գրասենյակի վրա:
Թուրքիայում 3 քաղաքացի բարձրացել էր Ստամբուլի Քադըքյոյ թաղամասում գտնվող հայկական Սուրբ Թագավոր եկեղեցու մուտքի պարսպի վրա, և բարձր երաժշտություն միացնելով, սկսել էր պարել խաչի շուրջ:
Միջադեպը դատապարտող հայտարարություններով են հանդես եկել Թուրքիայի իշխող կուսակցության մամուլի քարտուղարը և Էրդոդանի աշխատակազմի հանրային կապերի բաժնի ղեկավարը:
Ճապոնիան թարմացրել է կորոնավիրուսի հետ կապված կարգավորումներն այլ երկրից ժամանող անձանց համար։
Անձեռնմխելիությունքից զրկելու նախագահականի միջնորդության անվանացանկում կա ևս 19 ընդդիմադիր պատգամավոր։
Հիշեցնենք, որ վերջին տասնամյակում Քեմալ Քըլըչդարօղլուի դեմ Էրդողանի անունից ռեկորդային թվով դատական հայցեր են ներկայացվել:
Դատախազությունը հայտնել է, որ տեղի վարչական դատարանը 5 տարբեր հրապարակումների առթիվ Մուստաֆա Քեսքինի վերաբերյալ մեղադրական եզրակացություն է կազմվել։