Ընդդիմադիր կուսակցությունների կողմից առաջադրված թեկնածուն հաղթել էր ընտրություններում, այնուհետև ձերբակալվել։
Թուրքիայի նախագահի փաստաբանը սոցցանցում գրառում է արել Էրդողանի՝ Մերալ Աքշեների դեմ ներկայացված բողոքների վերաբերյալ։
Թուրքիայի ոստիկանությունը MİT-ի հետ համատեղ գործողություն է իրականացրել իրենց կողմից ահաբեկչական ճանաչված և նույնացվող PKK/KCK-ի դեմ:
Նա «Interpol»-ի կողմից հետախուզվում էր «մարդու օրգանների անօրինական վաճառքով զբաղվելու և դիտավորությամբ մահվան պատճառ դառնալու» հատկանիշներով:
Թուրքիայի Դիարբեքիր նահանգի փաստաբանների միության նախկին ղեկավարների նկատմամբ «Հայոց ցեղասպանություն» եզրույթն օգտագործելու համար դատական գործ էր բացվել։
Ստամբուլից հեռարձակվող ռադիոն «Թուրքիայի Ռադիոյի և հեռուստատեսության բարձրագույն խորհրդի» որոշմամբ այլևս կդադարի գործել: Ռադիոընկերությունը հայտարարել է որոշման դեմ պայքարելու մասին։
Եվրոպական խորհրդին կից գործող Արդարադատության արդյունավետության եվրոպական հանձնաժողովը հրապարակել է եվրոպական երկրների դատաիրավական համակարգի գնահատման վերաբերյալ զեկույց։
Ստամբուլում մահվան ելքով վթարից հետո ԱՄՆ փախուստի դիմած Թիմուր Ջիհանթիմուրիի գործով վերջնական որոշումն ամերիկյան դատարանը կկայացնի մեկ շաբաթ անց՝ գրավոր միջնորդությունները ստանալուց հետո:
Որոշումը հրապարակվել է Թուրքիայի «Resmi gazete» պաշտոնաթերթում։
Ձերբակալվածները տեղափոխվել են Թուրքիայի «Ահաբեկչության դեմ պայքարի վարչություն»:
Բարձր կարգապահական խորհուրդը Բիլալ Չոքային տուգանել է և նրան կոչումից զրկել։
Նրանց թվում է նաև Սիիրթ նահանգի Քուրթալան շրջանի ղեկավարի օգնական Սադիե Աքթինը:
Թունչն ընդգծել է, որ ռեֆորմի փաստաթուղթը, որով էլ ավելի արդյունավետ նպատակներ են հետապնդվում, կհանրայնացվի երկրի նախագահի կողմից:
Իշխող «ԱԶԿ» խոսնակ Օմեր Չելիքն անդրադարձել է վերջերս երկրում տիրող իրավական վիճակին:
Նշվում է, որ եթե հողի սեփականատերերը չգտնվեն մինչև 2024-ի դեկտեմբերի 16-ը, ապա միլիոնավոր լիրա արժողությամբ հսկայական տարածքը կանցնի Թուրքիայի գանձապետարանին։