Դիլեք Էմեքչին մեղադրվում է «հանրային պաշտոնյային վիրավորելու» և «զրպարտելու» մեջ: Ավելի վաղ նա Թուրքիայի գլխավոր դատախազություն մեղադրական էր ներկայացրել ԱՇԿ-ի մի շարք անդամների դեմ:
Լոքմանը սպանվել է սրճարաններից մեկում հեռախոսով քրդերեն խոսելու ժամանակ: Նա ավելի քան 10 անձի կողմից ենթարկվել է խմբակային ծեծի, ապա դանակով հարված ստացել սրտին:
Թուրքիայի արդարադատրության նախարար Յըլմազ Թունչը հայտարարել է բռնություն գործադրած անձի նկատմամբ հետաքննություն սկսելու մասին:
Չնայած 1 ամիս ժամկետի լրանալուն, Թուրքիան այդպես էլ պաշտպանին չի ուղարկել դատարան՝ Օսման Քավալայի հերթական գործով պաշտպանվելու համար:
Մահիդ Մամմադովի մարմինը հայտնաբերվել է Քուշադասը շրջանում գտնվող հյուրանոցի սենյակում:
Դերեփազարը շրջանի ԱՇԿ-ական պատգամավորը սպանվել է ատրճանակի կրակոցից՝ դեռևս անհայտ պատճառներով բռնկված կռվի ընթացքում:
Ավելի ուշ 37 տարեկան անձը գողոնի հետ միասին հայտնաբերվել և ձերբակալվել է:
Թուրքիայում զենք-զինամթերքի ապօրինի վաճառքի դեպքերը մեծ անհանգստություն ենառաջացրել երկրում։
Նշվում է, որ թուրք պաշտոնյաներն իրենց «կամայական որոշումներով» խախտել են միլիոնավոր օգտատերերի տեղեկատվություն ստանալու իրավունքը։
Թուրքիան դարձավ 7-րդ երկիրը Նիկարագուայից, Կոլումբիայից, Լիբիայից, Մեքսիկայից, Պաղեստինից և Իսպանիայից հետո, որը ԱՄԴ-ում Իսրայելի դեմ ցեղասպանության գործին միջամտության ծանուցում է ներկայացրել։
Թուրքիան կդառնա 7-րդ երկիրը Նիկարագուայից, Կոլումբիայից, Լիբիայից, Մեքսիկայից, Պաղեստինից և Իսպանիայից հետո, որը ՄԱԴ-ում Իսրայելի դեմ ցեղասպանության գործին միջամտության ծանուցում կներկայացնի։
Հետախուզման մեջ գտնվող անձանց հայտնաբերելու նպատակով տարվող աշխատանքների շրջանակներում հուլիսի 21-ից 28-ը Վանի ոստիկանական ջոկատների կողմից մի շարք գործողություններ են անցկացվել:
Երաժիշտների խումբը նվագում էր Հաքարի քաղաքի Սյումբուլ թաղամասում տեղի ունեցած հարսանիքին:
Բացառություն են կազմելու միայն նահանգապետարանի կողմից նպատակահարմար համարվող միջոցառումները:
Նրան մեղադրանք է առաջադրվել «ժողովրդին ատելության և թշնամանքի դրդելու կամ նվաստացնելու» հոդվածի հատկանիշներով։