Ռադիոյի հեռարձակման լիցենզիան ավելի վաղ կասեցվել էր RTÜK-ի կողմից «Հայոց ցեղասպանություն» տերմինի օգտագործման պատճառով:
Թուրք-սիրիական միջազգային բախումները շարունակվում են: Այս անգամ ռասիստական հերթական միջադեպը գրանցվել է Թուրքիայի Անթալիա նահանգում:
Մերիհ Դեմիրալը «Euro 2024»-ի շրջանակներում Ավստրիայի դարպասը գրավելուց հետո ցույց է տվել ծայրահեղական կազմակերպության ժեստը: UEFA-ն հետաքննություն է սկսել:
Թուրքիայի կրթության նախարարության շենքի առջև մի խումբ ուսուցիչներ բողոքի ակցիա են կազմակերպել՝ աշխատավարձի բարձրացման պահանջով:
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարը հայտարարություն է տարածել Թուրքիայում ընթացող հակասիրիական գործողությունների վերաբերյալ:
Ձերբակալվել է ընդհանուր առմամբ 75 մարդ, իսկ կալանավորվել 5 մարդ:
«World Population Review» հարթակը, որը տվյալների բազա է աշխարհի բնակչության և երկրների մասին հրապարակել է 2024-ի ամուսնալուծությունների ամենաբարձր ցուցանիշ ունեցող 10 երկրների ցանկը։
Միայն վերջին 1 ամսվա ընթացքում Կոլումբիայից Թուրքիա ճանապարհին առգրավված կոկաինի քանակը գերազանցել է կես տոննան։
Մուստաֆա Քեմալ Աթաթուրքը Թուրքիայի Հանրապետության հիմնադիրն է և առաջին նախագահը։
Թուրքիայի կենտրոնական հատվածում գտնվող Քըրշեհիր քաղաքում հակաահաբեկչական գործողություն է իրականացվել:
Դատախազության եզրակացությունն ընթերցվել է հունիսի 12-ին Ստամբուլի 14-րդ քրեաիրավական դատարանում տեղի ունեցած հերթական լսումների ժամանակ:
Մումին Էրոլի դեմ հետաքննություն է սկսվել «նախագահին վիրավորելու» հոդվածովի հատկանիշներով։
Եվրահանձնաժողովը զեկույց է հրապարակել 2023-ին եվրոպական երկրներում անազատության մեջ գտնվող մարդկանց վերաբերյալ։
Գործով մի շարք մեղադրյալների նկատմամբ պահանջվել է սահմանել խիստ պայմաններով ցմահ ազատազրկում:
Ռամազան Շիմշեքը մայիսի 15-ից ի վեր՝ քրդերենի օրը նշելուց հետո, որոշել էր իր սրճարանում ծառայություններ մատուցել միայն քրդերենով: