Թուրքիայի արտգործնախարարության X-ում կատարած գրառման մեջ օրակարգի վերաբերյալ մանրամասներ չեն հրապարակվել:
Ավելի վաղ Թուրքիան թռիչքները դադարեցրել էր 2024-ի ապրիլի 3-ին՝ այն պատճառաբանելով այնտեղ իրենց կողմից ահաբեկչական ճանաչված «PKK»-ի ներկայությամբ:
Նուսայբին-Ղամըշլը սահմանին 25 օր ի վեր պարբերաբար ցույցեր են: Մարդիկ սպանված լրագրողների նկարները ձեռքներին իրենց ձայնն են բարձրացնու։
«Թե՛ երեկ և թե՛ դրա նախորդ օրն ասել ենք, որ մենք, որպես իշխանություն և դաշինք այսպես թե այնպես անպայմանորեն հասնելու ենք «Թուրքիան առանց ահաբեկչության» մեր նպատակին»:
Պաշտոնական աղբյուրներում հանդիպման օրակարգի մասին մանրամասներ չեն հաղորդվում:
Լրագրողների նկատմամբ դատական վերահսկողության միջոցների և ճնշման քաղաքականությունը 2024 թվականին խորացել է։
Պաշտոնական աղբյուրներում ընդունելության օրակարգի և քննարկված հարցերի վերաբերյալ տեղեկություններ չեն հրապարակվել:
Ըստ Իմամօղլուի՝ աշխատավարձն այնքան քիչ է, որ նույնիսկ չի կարող բավարարել Ստամբուլում 1 ամսվա համար բնակարանի վարձավճար տալու համար:
«Pros&Cons» անվտանգության և ռիսկերի վերլուծական կենտրոնի տնօրեն, պրոֆեսոր Սերհաթ Էրքմենն անդրադարձել է Սիրիայում տիրող իրավիճակին:
Օրակարգում են եղել Սիրիայի անվտանգությանը վերաբերող հարցեր:
Էրդողանը նշել է, որ ուշադրությամբ է հետևում Հայաստան-Ադրբեջան կարգավորման գործընթացի զարգացումներին։
Թուրքիայի էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարը հայտնել է, որ էներգետիկ ենթակառուցվածքներում ուսումնասիրություններ անելու նպատակով առաջիկայում կմեկնի Սիրիա:
Բերբոք. «Իհարկե, Թուրքիայի ունի օրինական անվտանգային շահեր: Սակայն դա չի կարող ևս մեկ անգամ կիրառվել քրդերին աքսորելու և կամ նրանց նկատմամբ բռնություն գործադրելու համար»։
Նուրայ Բաբաջանն անդրադարձել է Թուրքիայում իշխող «Արդարություն և զարգացում կուսակցության» ներքին զարգացումներին:
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը դեկտեմբերի 23-ին տեղի ունեցած կառավարության նիստից հետո հանդես է եկել հայտարարություններով: