Խոսելով «Երկրորդ ղարաբաղյան» պատերազմի ընթացքում թուրքական մեդիայի դերի մասին, դեսպան Աքգյունը շեշտել է, որ առանց մեդիա համերաշխության շատ ավելի դժվար կլիներ աշխարհին հասկացնել իրենց գործը:
Ինչպես եղավ, որ Էրդողանի կուսակցությունը խորհրդարանում տարավ ջախջախիչ հաղթանակ՝ ձևավորելով միակուսակցական կառավարություն։
Թուրքիայի առաջին տիկին Էմինե Էրդողանը սոցցանցում արած գրառմամբ անդրադարձել է երկու երկրների հարաբերություններին:
Այդպես նրանք բողոքում են ՏԻՄ ընդդիմադիր ղեկավարներին պաշտոնանկ անելու և նրանց փոխարեն հոգաբարձուներ նշանակելու գործընթացի դեմ:
Օրակարգում են եղել տարածաշրջանային և համաշխարհային նշանակության հարցեր:
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի և Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու գլխավորությամբ երկրների միջև 2 համաձայնագիր է կնքվել:
Վոլոդիմիր Զելենսկին կհանդիպի Թուրքիա նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։
Թուրքիայի արտգործնախարարը «TRT World» անգլալեզու հեռուստաալիքի եթերում անդրադարձել է Պաղեստինի Գազայի հատվածի շուրջ տիրող զարգացումներին:
Գլխավոր ընդդիմադիր կուսակցապետը Էրդողանին մեղադրել էր Թուրքիայի 7-րդ նախագահի հեղաշրջման ավանդույթները շարունակելու մեջ:
«DEM» կուսակցության ներկայացուցիչները Մեսութ Բարզանիին են փոխանցել «Քուրդիստան բանվորական կուսակցության» հիմնադիր-առաջնորդի ուղերձները:
Նշենք, որ նախագահական ընտրություններն Աբխազիայում տեղի են ունենալու փետրվարի 15-ին:
«Գազային տիրանալու Թրամփի ծրագիրը և այդ շրջանակներում «Նեթանյահու կոչված»-ի հետ համաձայնության ձեռքբերումը մեծ սպառնալիք է ամբողջ աշխարհի խաղաղության համար»
«Մենք ուշադիր հետևում ենք Թուրքիայի թվային շուկայի դինամիկ զարգացմանը և հպարտ ենք, որ այս գործընթացի մի մասն ենք»
Դենդիասի նման խոսքերը սկանդալային են համարվել թուրքական մամուլում, սակայն այն պաշտոնական արձագանքի դեռևս չի արժանացել:
DEM կուսակցության պատվիրակությունը նախքան «Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության» հիմնադիր-առաջնորդի հետ հանդիպումը լինելու է Իրաքյան Քուրդիստանում: