Նախատեսվում է երկու երկրների միջև «Բարձր մակարդակի համագործակցության 7-րդ նիստի» գումարում:
Թուրքիայի նախկին վարչապետ. «Թող Գազայի բնակիչները հանրաքվե անեն և միանան Թուրքիային՝ որպես ինքնավար շրջան, մինչև կստեղծվի Պաղեստինի պետություն»:
Թուրքիայի նախագահը Մալայզիա այցից հետո մեկնել է Ինդոնեզիա, որտեղ կկայանա «Բարձր մակարդակի համագործակցության 1-ին նիստը»:
Էրդողանը Մալայզիայի վարչապետի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում մեղադրանքներ է հնչեցրել Իսրայելի հասցեին՝ հորդորելով վերջ տալ «Գազայի օկուպացիային»:
Ըստ քուրդ պատգամավորի, եթե Էրդողանը կարողանա լուծել քրդական հարցը, ապա նա կհիշվի որպես Թուրքիայի Հանրապետության 2-րդ հիմնադիր:
ԱՄՆ նախագահն ավելի վաղ հայտարարել էր Գազան ամերիկյան վերահսկողության տակ առնելու, ինչպես նաև այն վերակառուցելու նպատակով բնակիչներին ժամանակավորապես տեղափոխելու մասին:
Մալայզիայում, Ինդոնեզիայում և Պակիստանում կնքվելու են տարբեր ոլորտներում առկա համագործակցությանը մի շարք համաձայնագրեր:
Ահմեդ ալ-Շարան միջազգային «The Economist»-ին տված հարցազրույցում անդրադարձել է Սիրիայում տիրող իրավիճակին:
Պատի երկարությունը հասնելու է 302 կմ-ի: Այն միտված է կանխելու անօրինական միգրանտների և ահաբեկիչների մուտքը երկիր:
Հեռախոսազրույց են ունեցել Թուրքիայի և Ռուսաստանի արտգործնախարարները:
Թուրքական մամուլում տարածվող լուրերին արձագանքել է «Ազգայնական շարժում կուսակցության» առաջնորդի անձնական քարտուղարը:
Թուրքիայի նախագահը գերմանացի իր գործընկերոջ հետ հանդիպմանը հաջորդած մամուլի ասուլիսին խոսել է քննարկված հարցերի և թուրքական կողմի անհանգստությունների մասին:
Այդ մասին տեղեկացրել է Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը։
Գազայի վերաբերյալ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վերջին հայտարարությունն անհանգստացրել է Թուրքիային:
Ծաղրանկարը վերաբերում է օդանավակայանում երկու առաջնորդների հանդիպմանը։