Ոլորտի մասնագետները պնդում են, որ երկրաշարժից հետո շինարարական աշխատանքների ոչ պատշաճ կատարման հետ կապված խնդիրը շարունակական բնույթ է կրում:
Նշվում է, որ երկրաշարժը տեղի է ունեցել 05։32-ին և խորությունը ընդերքում կազմել է 8 կմ։
Թուրքիայի առողջապահության նախարարությունը հայտարարել է Գազային օգնություն տրամադրելու նպատակով հումանիտար օգնությամբ բեռնված նավի՝ Եգիպտոս ուղարկման մասին:
AFAD-ի հաղորդմամբ՝ երկրաշարժ է գրանցվել Մարմարա ծովի ընդերքում։ Այն զգացվել է նաև Թուրքիայի Բալըքեսիր նահանգում:
Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ թուրքական զինուժը հերթական ռազմաօդային գործողությունն է իրականացրել Իրաքի հյուսիսում:
Թուրքիայի նախագահը Թյուքական պետությունների կազմակերպության 10-րդ գագաթնաժողովում կարևորել է Ադրբեջանի և Նախիջանի միջև կապը տրանսպորտային ուղղով կյանքի կոչելը։
Նոյեմբերի 5-ին Թուրքիա է մեկնելու ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը։ Օրակարգում լինելու է Գազայի հարցը։
Ղարիբաշվիլին իր տիկնոջ հետ ներկա է գտնվել Թուրքիայի Հանրապետության հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված արարողությանը, որը կազմակերպվել էր Վրաստանի թուրքական դեսպանատանը։
Շալվա Պապուաշվիլին շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքիայի Հանրապետության հիմնադրման 100-ամյակի կապակցությամբ:
Թուրքիայի հյուսիսարևմտյան հատվածում գտնվող Թեքիրդաղ նահանգի «Նամըք Քեմալ» համալսարանում անցկացվել է «Գյուղատնտեսությանը սպառնացող վտանգ․ երաշտ» թեմայով համաժողով։
Այս անգամ երկրաշարժ է գրանցվել Թուրքիայի հարավում գտնվող Հաթայ նահանգում:
Որշում է կայացվել տարածաշրջանի կայուն խաղաղության և տնտեսական զարգացում ապահովելու նպատակով ամրապնդել եկկողմ և բազմակողմ խորհրդատվությունները և փոխգործակցությունները։
Թուրքիայի աղետների և արտակարգ իրավիճակների վարչության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ հոկտեմբերի 12-ին երկրաշարժ է գրանցվել ներկայիս Թուրքիայի արևելյան շրջանում։
Փլուզումների և զոհերի մասին տեղեկություններ չեն հաղորդվում։
Ավելի վաղ Թուրքիայի օդերևութաբանության գլխավոր վարչությունը հայտարարել է ուժգին փոթորիկի հնարավորության մասին։