Նշվում է, որ թռիչքները չեղարկվում են ելնելով այն պնդումներից, որ Իսրայելը պատրաստվում է հարձակում իրականացնել Իրանի դեմ։
Թուրքական մի շարք լրատվամիջոցներ լուսանկարներ են հրապարակել, որտեղ երևում է, որ Արարատ լեռն ամբողջությամբ ծածկված է ձյունով։
Օմեր Չելիքը մամուլի ասուլիսի ժամանակ անդրադարձել է Ստամբուլում կայացած 3+3 տարածաշրջանային խորհդակցական հարթակի հանդիպմանը։
Որոշում է կայացվել ուսումնասիրել համագործակցության հնարավորությունները, որոնք տարածաշրջանում նպաստում են բոլոր երկրներին տրանսպորտի, կապի, առևտրի, էներգետիկայի, ներդրումների և կապի ոլորտներում։
Հանդիպմանը ներկա են գտնվել մի շարք թուրք բարձրաստիճան պաշտոնյաներ։
Ըստ Թուրքիայի ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրության՝ քննարկվել են հայ-թուրքական հարաբերություններն ու կարգավորման գործընթացը։
Թուրքիայի արտգործնախարարը «Haber Global»-ի ուղիղ եթերում խոսել է թուրք-հունական և Իրան-Իսրայել հարաբերությունների մասին։
Ստամբուլում մեկնարկել է Հարավային Կովկասի վերաբերյալ «3+3» հարթակի հանդիպումը։
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Ալի Յերլիքայան նշել է, որ զոհեր ու ավերածություններ չկան։
Նշվում է, որ Մալաթիայում տեղի ունեցած երկրաշարժը երկու խոշոր երկրաշարժերի հետցնցումն է, որոնք տեղի էին ունեցել 2023-ին Քահրամանմարաշում։
Երկրաշարժը գրանցվել է Մալաթիայի Քալե շրջանում, այն նաև զգացվել է Դիարբեքիրում, Էլազըղում, Քահրամանմարաշում, Թոքաթում, Էրզինջանում և Թունջելիում։
Հոկտեմբերի 15-16-ը Ստամբուլում անցկացվում է Միջազգային ճանապարհային ֆեդերացիայի համաշխարհային կոնգրեսը։
Նշենք, որ 2023-ին «3+3» տարածաշրջանային խորհրդատվական հարթակի հանդիպումը կայացել էր Թեհրանում։
Տեղի ունեցածի հետևանքով 21 մարդ է վիրավորվել, վերջիններս հոսպիտալացվել են:
Թուրքիայի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքի նախարարը «GDH TV»-ին հարցազրույց է տվել, որտեղ անդրադարձել է այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքի» թեմային։