Թուրքիայի կենտրոնական Թոքաթ Նահանգի Նիքսարի շրջանում սեզոնային պնդուկի հավաք իրականացնող աշխատակիցներին տեղափոխող ավտոբուսը կողաշրջվել է:
Անթալիայում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսը նշել է․««Բացի մեր հյուպատոսական պարտականություններից Անկարայում ՌԴ դեսպանատան գլխավորությամբ նպաստում ենք Ռուսաստան-Թուրքիա հարաբերությունների զարգացմանը»։
Թուրքիայի աղետների և արտակարգ իրավիճակների վարչության հաղորդմամբ՝ ցնցման ուժգնությունը կազմել է 4.8 բալ:
«Շատ կարևոր քայլ է արվում Իրաքից հետո Սիրիայի հետ հարաբերությունների կարգավորման քաղաքականության առումով»։
Ավտոբուսի վարորդը կորցրել է մեքենայի նկատմամբ կառավարումն ու դուրս եկել երթևեկելի գոտուց՝ բախվելով ճանապարհային նշանին:
ԱԶԿ-ի Վանի պատգամավորի նշմամբ,այն, որ այս տարածաշրջանում նավթ կա, դա փաստ է։
Անդրադարձ է կատարվել սահմանային աշխատանքներին, Գելինջիքի անցակետի շահագործմանը, տնտեսական համագործակցությանը և մշակութային փոխանակմանը։
Օգոստոսի 26-ին Պաղեստինի Գազայի հատվածի հարավում գտնվող Հան Յունուս շրջանում թուրքական «TRT haber»-ի 2 աշխատակից է վիրավորվել:
Երկու երկրների պաշտպանության նախարարներն օրերս ստորագրել էին «Ռազմական, անվտանգային համագործակցության և ահաբեկչության դեմ պայքարի մասին հուշագիր»։
Բայրամովի մեկօրյա այցի շրջանակներում կքննարկվեն Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության և հայ-թուրքական հարբերությունների կարգավորման գործընթացները։
Ադրբեջանի ինքնաթիռը մասնակցել է Էշմե շրջանի, Մուղլա և Բոլու նահանգների հրդեհաշիջման աշխատանքներին։
Գերեդե շրջանի հրդեհի մարման աշխատնանքներում մեծ թվով հրշեջ և հատուկ տեխնիկա է ներգրավված, սակայն այն մարել դեռևս չի ստացվում:
AFAD-ի հաղորդմամբ՝ էպիկենտրոնը եղել է Բինգյոլ (Բյուրակն) նահանգի Քարլըօվայի շրջանում:
Թուրքական պետական «TRT Haber» հեռուստաալիքի թղթակցի և իր նկարահանող խմբի մեքենայի ուղղությամբ 5 կրակոց է արձակվել:
Յոշինորի Մորիվակին շեշտել է, որ Թուրքիան պետք է անհապաղ միջոցներ ձեռնարկի։