Թուրքիայում սպասվող ընտրություններին ընդառաջ ԺԴԿ-ին ու Դեմիրթաշին արդեն աջակցություն են հայտնել ալևիները, չերքեզները, ինչպես նաև համշենահայերը:
Թուրք զինվորները Աֆրինում լուսանկարներ են հայտնաբերել, որոնց վրա պատկերված են 12-13 տարեկան սիրիացի զինված քուրդ դեռահասներ:
Ծրագիրը կյանքի կոչելու համար արդեն Թուրքիայի համապատասխան կառույցները աշխատանքներ են իրականացնում։
Հեղինակը գրքում քննության է առել հայկական քարոզչության սկզբնավորումը ԱՄՆ-ում 19-րդ դարավերջից:
Ընդհատելով Ահմեթ Արսլանի ելույթը՝ ռոբոտն ասել է․ «Դանդաղ խոսիր, ի՞նչ ես ասում, չեմ հասկանում»։ Նախարարի կարգադրությամբ նրան վերածրագրավորել են։
Թուրքիայի զինված ուժերի շահագործման է հանձնվել սեփական արտադրության հարվածային 14 և 140 անօդաչու մինի թռչող սարքեր:
դատախազությունը կասկածներ ունի, որ շուրջ 20.000 ենթադրյալ գյուլենականներ հաջողությամբ հանձնել են քննություններն ու գիտական տարբեր աստիճաններ և պաշտոններ ստացել:
Շնորհիվ հատուկ համակարգի՝ հրետանու հետհրումը հասցված է նվազագույնի, ինչը թույլ է տալիս դրանք տեղադրել զանազան տրանսպորտային միջոցների վրա:
Բաքվում տեղի է ունենալու «Bakutel-2017» խորագրով միջազգային հեռահաղորդակցության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների 23-րդ տոնավաճառը, որին Թուրքիան էլ է մասնակցում:
Ազգային փոքրամասնություններին պատկանող 138 դպրոցից այսօր միայն 24-ն է մնացել:
Պոլսահայ պատգամավորը նշել է, որ Սիրիայից եկած բոլոր երեխաները, այդ թվում հայերը, ուղարկվել են թուրքական դպրոցներ։
«ASELSAN»-ի փոխտնօրեն Մուստաֆա Քավալի խոսքերով՝ իրենք 1 ամսվա ընթացքում արտադրում են 100 հատ նման զինատեսակ:
Ըստ պոլսահայ պատգամավոր Գարո Փայլանի՝ Թուրքիայում կրթության հիմքում կրոնն է դրվել:
Ամեն տարի ֆակուլտետի ուսանողների թիվն աճում է, և չնայած 2010թ.-ին 6 ուսանողով են սկսել, այսօր ֆակուլտետում սովորում է 26 ուսանող:
Թուրքական «TİSAŞ» ընկերությունն իր արտադրանքն արտահանում աշխարհի 23 երկրներ, այդ թվում է և ԱՄՆ։