Իբադ Հյուսեինլի անունով անձը, ով որակվում է որպես «Ադրբեջանի ազգային հերոս», փաստացի Թուրքիայում հարգանքի է արժանանում հայերի դեմ իրականացված ոճրագործությունների համար:
«Yandex»-ը վճռական է Թուրքիայում հաստատել մշտական գործարար հարաբերություններ և շուտով կգործարկվեն մի շարք ապրանքներ, որոնք նախատեսված են հատուկ Թուրքայի համար։
Երկարաշրժի ուժգնության պատճառով Մալաթիայում երկու օրով դադարեցվել է ուսումնական գործընթացը պետական և մասնավոր հաստատություններում։
Թուրքիան գտնվում է այն երկրների շարքում, որտեղ արգելված է ունենալ սոցիալական մեդիայի և քաղաքական, սոցիալական ու կրոնական բովանդակությամբ համացանցային էջեր։
«Զարմանալի ես ԱԶԿ... այնպես, ինչպես բոլոր ոլորտներում ես, Նոբելյանում ևս Թուրքիային բարձրացրիր»,-գրել է Ալի Քարահասանօղլուն:
Օզելը շնորհավորել է Դարոն Աճեմօղլուին՝ տնտեսագիտության ոլորտում Նոբելյան մրցանակ ստանալու համար և նաև հավելել, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ևս զանգահարել է նրան։
Հարվածի հետևանքով կոտրվել է կնոջ քիթը և նրան հիվանդանոցում վիրահատել են։
Ֆաթիհ թաղամասի «Hacı İlyas Yatağan» մզկիթում թաղման արարողության ժամանակ 86 տարեկան մահացած անձը սկսել է ներսից հարվածել դագաղին:
Թուրքական մի շարք լրատվամիջոցներ տարածել էին տեղեկություն, ըստ որի՝ օրական սահմանը հատում է 250-300 աֆղանցի։
Արձանի համար ծախսվել է 400.000 թուրքական լիրա՝ մոտավորապես 11.400 ամերիկյան դոլար։
Ինքնաթիռը արտակարգ վարէջք է կատարել Նյու Յորքում։
Նշվում է, որ բերման ենթարկված անձը երկար ժամանակ ստացել է հոգեբանական բուժում։
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Ալի Յերլիքայան տվյալներ է հրապարակել ներգաղթյալների թվի վերաբերյալ։
Թուրքիայի նախագահը սոցցանցում կատարած գրառմամբ հայտնել է, որ Թուրքիան տեղի ունեցած ջրհեղեղի հետևանքները հաղթահարելու համար սնունդ և ապաստանվելու պարագաներ է ուղարկել:
Թուրքիայի 60 քաղաքում ակցիաներ կիրականացվեն ի նշան Իսրայելի կողմից հոկտեմբերի 7-ին Պաղեստիի դեմ սկսված գործողությունների ու մարդկային ողբերգության։