Չմասնակցելու պատճառի մասին Անկարան դեռևս պաշտոնական հայտարարություն չի արել։
Թուրքիայի մշակույթի և զբոսաշրջության նախկին նախարարը անդրադարձել է Սիրիայի նախագահի այն հայտարարությանը, ըստ որի՝ Սիրիայից դուրս գտնվող սիրիացիների համար ընդհանուր համաներման որոշում կկայացվի։
Ամենաշատը Թուրքիա մեկնել են Ռուսաստանից (4.5 մլն այցելու)։ Երկրորդ տեղում Գերմանիան է (4.3 մլն այցելու)։
Թռիչքների չեղարկումը պայմանավորված է Իսրայելի կողմից Լիբանանի վրա իրականացված օդային հարձակումներով:
Ընդդիմադիր MTP-ի նախագահ Ահմեդ Յըլմազ. «Եթե ցանկանում եք սիրիացների, աֆղանցիների և այլոց համար արաբերեն պաստառներ տեղադրել՝ ձեր խանութները կարող եք բացել արաբական երկրներում»;
Վերջերս «Թյուրքական պետությունների կազմակերպությունը», միասնական թյուրքական այբուբենի հանձնաժողովի միջոցով, համաձայնություն էր ձեռք բերել միասնական 34 տառանի թյուրքական այբուբենի շուրջ։
Անգլիայում գործող «International SOS» առողջապահական և անվտանգության ծառայություններ մատուցող ընկերությունը հրապարակել է 2024-ի ամենաանվտանգ ու ամենավտանգավոր երկրների ցանկը։
Վանա լճի Աղթամար կղզու մասին մի լեգենդ է շրջանառվում, ըստ որի, այնտեղ հրեշ է ապրում:
Թուրքիայի հողային կադաստրի և անշարժ գույքի առքուվաճառքի գործակալությունը տվյալներ է հրապարակել ադրբեջանցիների կողմից Թուրքիայում անշարժ գույք ձեռք բերելու վերաբերյալ։
Ուղարկված օգնությունը հիմնականում բաղկացած է սննդից, դեղորայքից և բժշկական պարագաներից։
Ստամբուլում Ճապոնիայի գլխավոր հյուպատոսությունը հերքել է այն լուրերը, թե Թուրքիայի քաղաքացիների համար հոկտմեբերի 1-ից պարտադիր վիզային ռեժիմ է մտցվելու:
Թուքրիայում «ASAL Research» կազմակերպությունը 6 նահանգում սոցհարցում է անցկացրել։
Թուրքիայի Մուղլա նահանգի Բոդրում քաղաքոււմ Կանանց համերաշխության ասոցացիան բողոքի ակցիա է իրականացրել 8 ամյա աղջնակի՝ Նարին Գյուրանի սպանության դեպքի հետ կապված։
«Թյուրքական պետությունների կազմակերպությունը» քայլեր է կատարում ընդհանուր թյուրքական այբուբենի ընդունման ուղղությամբ։
Ստամբուլի օդանավակային օպերատոր «Istanbul Grand Airport»-ի գլխավոր ղեկավար Սելահաթթին Բիլգենը հայտարարել է, որ օդանավակայանն ընտրվել է որպես Եվրոպայի լավագույն օդանավակայան: