Գործազրկությունը տղամարդկանց շրջանում նախորդ ամսվա՝ հունիսի համեմատ նվազել է 0.7 տոկսով և կազմել 8.8 տոկոս:
Գրառումներին կից հղումներով անցնելն ու տվյալները լրացնելը կարող է հանգեցնել ֆինանսական միջոցների կորստի և անձնական տվյալների արտահոսքի։
«Պոգրոմը խորհրդանշում է ոչ միայն այս ժողովուրդների նկատմամբ իրականացված ֆիզիկական հարձակումները, այլև պետական աջակցությամբ սեփականազրկման և գույքի յուրացման գործընթացը»:
Թուրքիայի Կանանց ասոցիացիաների ֆեդերացիան զեկույց է հրապարակել է 2024-ի կանանց սպանությունների վերաբերյալ։
Տեսանյութում երևում է, թե ինչպես է քաղաքապետարանի աշխատակիցը խոնավ կտորով մաքրում Աթաթուրքի արձանը։ Դա համարվել է ոչ պատշաճ վերաբերմունք Թուրքիայի Հանրապետության հիմանդրի հիշատակին։
Օգնության փաթեթը ներառում է սննդամթերք, հիգիենայի պարագաներ և դեղորայք։
Թուրքիայի տրնասպորտի և ենթակառտուցվածքների նախարարը և Եգիպտոսի արդյունաբերության և տրանսպորտի նախարարը 3 հուշագիր են ստորագրել։
Հրապարակվել են աշխարհում ամենաջղային քաղաքացիներ ունեցող երկիրը պարզելու նպատակով իրականացված հետազոտության արդյունքները:
Թուրքիայի արևելյան հատվածում գտնվող Սիվաս նահանգի Իմրանլը շրջանում ուղևորափոխադրող ավտոբուսը կողաշրջվել է:
«Թուրքիայի երիտասարդական միության» անդամներն Իզմիրում գտնվող ԱՄՆ ռազմանավի սպայի գլխին պարկ են քաշել:
Սոցցանցերում տարածվող լուսանկարներն ու գրառումները թուրք հանրության մեջ քննարկման մեծ ալիք է բարձրացրել. «Ռազմական հեղաշրջման սպառնալի՞ք, թե՞ հոգեբանական պատերազմ»:
Ըստ Թուրքիայի պաշտպանության նախարարության տարածած հայտարարության, «Մագիլ-կողպեք» անվանումով ռազմական օպերացիան ընդգրկում է Իրաքի Մեթինա, Զափ և Ավաշին-Բասյան շրջանները:
Թուրքիայի Սիվերեք քաղաքում` նախկին տեղական ինքնակառավարման մարմնի շենքի առաջ այժմ շարունակվող շինաշխատանքների ընթացքում փորագրված գերեզմանաքար է հայտնաբերվել:
Աջարն այդ պաշտոնին նշանակվել էր 2022-ի օգոստոսի 29-ին: Նա առաջինն էր, ով լինելով հայկական համայնքի ներկայացուցիչ նշանակվել էր որևէ վարչական շրջանի ղեկավար:
Նշենք, որ Բանգլադեշում աղտեից տուժել է 5 միլիոնից ավելի մարդ։