Թուրքիան համարվում է մանկական աղքատության ամենաբարձր ցուցանիշ ունեցող երկրներից մեկը։
2024-ի 1-ին եռամսյակի դրությամբ Թուրքիայից արգելափակվել է ավելի քան 1 մլն կայք և դոմենային անվանում։
Նշվում է, որ հրդեհը բռնկվել է Օրհանգազի-Յալովա ճանապարհին գտնվող զբոսանավերի արտադրամասի պահեստում, որտեղ քիմիկատներ էին պահվում։
Նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ մարդկային և նյութական կորուստներ չկան։
Instagram-ը հեռացրել էր Թուրքիայի հաղորդակցության նախարարի ցավակցական ուղերձները ՀԱՄԱՍ-ի առաջնորդ Իսմայիլ Հանիեի սպանության կապակցությամբ:
Գարո Քափրելյանը Թուրքիայի արևմտյան հատվածում՝ Մարմարա ծովի վրա գտնվող Քընալըադա կղզում ենթարկվել է հարձակման:
Ադրբեջանական մեդիայում և սոցցանցերում ադրբեջանցի օգտատերերը շարունակում են դժգոհել Անկարայից հնչող այն հայտարարություններից, որ «Ադրբեջանը Ղարաբաղում հաղթել է Թուրքիայի շնորհիվ»։
Թուրքիայի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և կապի խորհուրդն իր որոշումը չի պատճառաբանել:
Ըստ Թուրքիայի մշակույթի և զբոսաշրջության նախարարության՝ այն 3 տոկոսով գերազանցում է նախորդ տարվա ցուցանիշը։
Երթուղային տաքսիում վիճաբանությունը ծագել է «արա» բառի պատճառով։
Էլեկտրոնային փոստերի ուսումնասիրությամբ զբաղվող «MailSuite» ծառայությունը հետազոտություն է անցկացրել՝ պարզելու աշխարհում ամենաշատ և ամենաքիչ սիրված սոցիալական ցանցերը:
Վիճակագրական տվյալների համաձայն՝ տղամարդկանց և կանանց թվի միջև տարբերությունը կկզամի շուրջ 30.000:
Թուրքիայի վիճակագրական կոմիտեն (TÜİK)-ը հրապարակել է «Բնակչության կանխատեսումներ.2023-2100» թվականների հետազոտության արդյունքները։
Թուրքական «Metropoll Araştırma» հետազոտական ընկերությունը Թուրքիայի տնտեսական կառավարման վերաբերյալ հարցում է անցկացրել։