Երթի մասնակիցներից մեկը նշել է, որ հոկտեմբերի 7-ից Իսրայելի հարձակումները Պաղեստնի վրա շարունակվում են և աշխարհը լուռ է այս դաժանության դեմ։
Թուրքական «ORC» հետազոտական ընկերությունն ընտրությունների թեմայով սոցհարցում է անցկացրել երկրում:
Մուսուլմաններն ուխտագնացություն են կատարում Սաուդյան Արաբիայի Մեքքա քաղաքում գտնվող Քաաբի տաճար, որը համարվում է իսլամի կարևոր սրբություն։
Խոսքը պոլսահայ հռչակավոր լուսանկարիչ Արա Գյուլերի «Արա Գյուլեր. լավ լուսանկարիչը կարող է նկարել նույնիսկ կարի մեքենայով» գրքի մասին է։
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարի համաձայն՝ մորթման աշխատանքների հետևանքով էլ վիրավորվել է 16.000 մարդ:
Մուստաֆա Քեմալ Աթաթուրքը Թուրքիայի Հանրապետության հիմնադիրն է և առաջին նախագահը։
«Բեյօղլուի Անադոլու» վարժարանում անցկացված միջդպրոցական սպորտային մրցաշարի ընթացքում հնչել են «գաղթականներ դու՛րս» վանկարկումները:
Ներդրումների 1-ին փուլում ավտոբուսները կարտահանվեն Մերձավոր Արևելք և Թյուրքական Հանրապետություններ, եթե 2-րդ փուլի ներդնումներն ավարտվեն, ապա կարտահանվեն նաև Եվրոպա։
«Քուրդիստանում գիշեր և մառախուղ» վավերագրական ֆիլմը ցուցադրվել է ստամբուլյան փառատոնում:
Հունիսի 11-ին երկրի ընդերքը ցնցվել է Անկարայի Բալա շրջանում:
Նշվում է, որ ակցիան կտևի 2 օր և կավարտվի Պաղեստինի օրհներգով։
Առատ տեղումների պատճառով անրձևաջրերը լցվել են նկուղներ, իսկ կարկտահարությունը մեծ վնաս է պատճառել գյուղատնտեսությանը։
Նախարարը նշել է, որ մինչև հունիսի վերջ կիրականացնեն աղետների պարտադիր ապահովագրություն, բացի երկրաշարժերից, ապահովագրական ծածկույթում կընդգրկվեն նաև այլ բնական աղետներ։
«VSS Unity» տիեզերանավով ենթաօրբինալ հետազոտական թռիչքը նախատեսվում է իրականացնել հունիսի 8-ին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը փոխշահավետության հիման վրա խոստացել են զարգացնել զբոսաշրջային համակգործակցությունը։