Մարտի 1-ից թանկացել է Ֆրանսիայից Թուրքիա մեկնող աշխատուժի համար նախատեսված ինքնաթիռների տոմսերի հարկային վճարը:
Երկրները մտադիր են ավելացնել թռիչքների քանակը և զբոսաշրջիկների թիվը հասցնել 1 միլիոնի։
Մամուլում տարածվող լուրերի համաձայն՝ Բահչելին մահացել է դեռևս փետրվարի 5-ին, իսկ նրա տեղակալի խոսքով, նման լուրերը սուտ և անհիմն են:
Քննարկաման են դրվել Հայաստան-Թուրքիա տնտեսական շահերին, ռիսկերին ու ակնկալիքներին վերաբերող հարցադրումներ։
ԱՄՆ-ում գործող կազմակերպությունը հրապարակել է ամենամյա «Ազատություններն աշխարհում» զեկույցը:
Սպառողներին հորդորվում է չօգտագործել այն, իսկ նրանք, ովքեր գնել են ապրանքը, կարող են այն առանց կտրոնի վերադարձնել գնման կետ և ստանալ փոխհատուցում:
Թուրքական «Asal» հետազոտական ընկերության սոցհարցման տվյալներով՝ ընդդիմադիր ԺՀԿ-ն արժանացել է ընտրողների 31.6, իսկ իշխող ԱԶԿ-ն 30.9 տոկոսի հավանությանը:
Ըստ ցուցանիշների՝ ամենաշատ թվով տուրիստներ եղել են Իրանից, Ռուսաստանից և Բուլղարիայից։
Այն դադարեցվել էր 2020-ին՝ COVID-19-ի տարածումը կանխելու նպատակով։
Մի շարք շրջաններում դադարեցվել են դպրոցական դասերն ու չեղարկվել ավիաչվերթները, իսկ Ստամբուլում մի քանի ժամանոց խցանումներ են գոյացել:
Թուրքիան 64 միավորով զբաղեցնում է 7-րդ տեղը ներդրումային քաղաքացիություն շնորհող երկրների շարքում:
Լայնաշերտ ինտերնետի արագության առումով Ստամբուլը 116-րդ տեղում է՝ 66.08 Մբիթ/վ, իսկ Անկարան՝ 126-րդ՝ 52.86 Մբիթ/վ
Այս տարի վաղ ամրագրման ակցիայի շրջանակներում Թուրքիայում հանգստացող ռուս զբոսաշրջիկների թիվը 2.5 անգամ գերազանցել է 2024 թվականի ցուցանիշներին:
«Թուրքիայի վիճակագրական ինստիտուտը» հրապարակել է երկրի բնակչության շրջանում կյանքի գոհունակության մակարդակին վերաբերող հետազոտություն:
2014-ից 2024 թվականների միջնահատվածում օգնության կարիք ունեցող ընտանիքները թիվը զգալիորեն աճել է՝ ավելանալով շուրջ 1.3 միլիոնով: