Նշվում է, որ հուշագիրը երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման և համատեղ ծրագրերում համագործակցելուն ուղղված կարևոր քայլ է։
Սուրբ Սոֆիա տաճարի հրապարակում «Say Stop» ակցիան կազմակերպվել է Թուրքիայում իշխող կուսակցության երիտթևի կողմից՝
Ծնելիության ընդհանուր մակարդակի ամենացածր գործակիցը գրանցվել է Բարթընում․ այն է՝ 1․13 ։ Դրան 1․14 գործակցով հաջորդում են Զոնգուլդակն ու Քարաբյուքը։
Թուրքիա-Հայաստան սահմանին` Արաքս գետի տարածքում գոյացած ճահիճներում, ապրում է ավելի քան 100 տեսակի թռչուն և այդ թիվը կամաց-կամաց կարող է ավելանալ։
Թուրքիան կարող է կորցնել իր ժողովրդականությունը ռուսական շուկայում և իր ունեցած դիրքը առաջատար 3 ուղղությունների շարքում։
Նշվում է, որ գերմանացիների և արաբների հոսքից հետո Թուրքիա են այցելում նաև հնդիկ զբոսաշրջիկներ։
Կանանց գրագիտության մակարդակը 86․9 %-ից հասել է 96%-ի։ Տղամարդկանց մոտ այս ցուցանիշն էլ ավելի է աճել՝ 96․7 %-ից հասնելով 99․2 %-ի։
Կանխատեսվում է, որ 2030-ին տարեց բնակչության թիվը Թուրքիայում կկազմի 12.9%, 2040-ին՝ 16.3%, իսկ 2060-ին այն կհասնի 22.6%-ի։
Ֆահրեթթին Քոջան պատրաստակամություն է հայտնել զարգացնել համագործակցությունը փոխշահավետության հիման վրա դեղորայքի և բժշկական սարքավորումների մատակարարման ոլորտում։
TEKNOFEST - փառատոն, որտեղ ցուցադրության են հանվում թուրքական արտադրության ավիացիա, օդատիեզերական տեխնիկա և տեխնոլոգիաներ:
Ծայրահեղական կազմակերպությունը կապվում է իշխանության հետ դաշինքի մեջ գտնվող «Ազգային շարժում կուսակցության» հետ
Թուրքիայի Բայբուրթ նահանգում հազարավոր մարդիկ փողոց են դուրս եկել՝ արտահայտելու իրենց բողոքը Գազայի հատվածի Ռեֆահ քաղաքի ուղղությամբ Իսրայելի իրականացրած հարձակումների դեմ:
Թուրքիայում 10 տարով անձնագիր ստանալու արժեքը կազմում է 8.623 լիրա կամ շուրջ 270 դոլար։
Սահակ Մաշալյանն Իմամօղլուին է ներկայացրել քաղաքապետարանի իրավասությունների ներքո գտնվող մի շարք խնդիրներ:
Ադրբեջանի մայիսի 28-ի՝ անկախության օրվա առթիվ մի շարք կամուրջներ լուսավորվել են ադրբեջանական դրոշի գույներով: