Որպես Թուրքիայի համար ամենավտանգավոր երկիր՝ հնչել է նաև Սիրիայի անունը:
Սոցիալական դինամիկան Թուրքիայում ավելի մոտ է աշխարհիկ միտումներին։
Արտահերթ ընտրությունների խոսկացությունների ֆոնին հիմնականում խոսվում է 3 թեկնածուի՝ Էրդողանի, Անկարայի ու Ստամբուլի քաղաքապետերի մասին:
Արհեստական բանականությունն օգտագործվում է նաև առցանց խաղադրույքներ կատարող կայքերի կողմից և իր հետ բերում դեմքերի ճանաչման տեխնոլոգիաների, կեղծ լուրերի տարածման և գործազրկության աճի ռիսկեր։
«Seasia Stats» հետազոտական ընկերությունը, որն ուսումնասիրում է աշխարհում բնակարանների արժեքները, հրապարակել է այն երկրների ցանկը, որտեղ շատ դժվար է գնել բնակարան։
Թուրքիայի բնակարանային շինարարության վարչության կողմից նախաձեռնված նոր բնակարանաշինական ծրագրի պատճառով Թուրքիայի վերջին հայկական գյուղը վտանգված է։
Թուրքական «Ser Araştırma» հետազոտական ընկերությունը սոցհարցում է անցկացրել 26 նահանգում։
Զբոսաշրջության ոլորտից ստացված եկամուտները 2023-ի համեմատ աճել են 8.3%-ով և սահմանել նոր ցուցանիշ։
Թուրքիայի արդյունաբերության և տեխնոլոգիաների նախարարը նշել է, որ ավտոմոբիալային ոլորտում նոր ներդրումներ կկատարվեն։
Թուրքիայի Պետական օդանավակայանների կառավարման վարչությունը (DHMİ) հայտնել է, որ վերջին տարիներին զգալիորեն ավելացել են ինքնաթիռով ճանապարհորդողների թիվը։
Թուրքիային հաջորդում են Տանզանիան, Լիբանանը, Հունաստանը և Եգիպտոսը։
Ռուսաստանի արդյունաբերական զբոսաշրջության միությունը հայտարարություն է տարածել, որտեղ նշվում է, ռուս զբոսաշրջիկների համար Թուրքիան շարունակում է նախնտրելի ուղղությունների շարքում։
Նշենք, որ այդտեղ է գտնվում հայկական Սուրբ Աստվածածին եկեղեցին։
Թուրք վերլուծաբանը մեջբերում է ֆրանսիացի գրող Ալբեր Քամյուի խոսքերը․ «Եթե ուզում ես երկիրը ճանաչել, տես, թե ինչպես են մահանում այդ երկրի մարդիկ»:
«World Population Review»-ն (WPR) հրապարակել է ամենաճաղատ քաղաքացիներ ունեցող երկրների ցանկը։