Տեսանյութը սոցցանցերում ու թուրքական մի շարք լրատվական կայքերում մեծ տարածում է գտել։
Աթաթուրքի կիսանդրու վրա գրված է իր հայտնի մեջբերումներից մեկը՝ «Խաղաղություն հայրենիքում, խաղաղություն աշխարհում»։
Հարձակման հետևանքով կոտրվել են շենքի մուտքի պատուհանները։
Հոկտեմբերի 24-ին տեղի է ունեցել Թուրքիայի կողմից ահաբեկչական ճանաչված «Ֆեթուլլահական կազմակերպության» ղեկավարի հողարկավորությունը:
Թուրքիայի նախագահի աշխատակազմի Հանրային կապերի վարչության ապատեղեկատվության դեմ պայքարի կենտրոնը հանդես է եկել հայտարարությամբ։
Նշենք, որ Սաբահաթթին Չաքմաքօղլուն պաշտպանության նախարարի պաշտոնը ստանձնել էր 1999-2002 թվականներին։
Օդանավակայաններում նախազգուշական միջոցները հասցվել են նարնջագույն տագնապի մակարդակի։
Ի՞նչ է հայտնի հարձակման վերաբերյալ, ինչու՞ հիմա և ինչո՞վ է պայմանավորված վայրի ընտրությունը։ Ermenihaber.am-ը զրուցել է թուրքագետ Էլյա Հարությունյանի հետ։
Քրդաբնակ Դիարբեքիրի նահանգում ԱՇԿ առաջնորդ Դևլեթ Բահչելիի՝ PKK-ի առաջնորդի ազատ արձակման մասին հայտարարությունները նոր տրամադրություններ են ձևավորում:
Թուրքիայի նախագահը Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը դատապարտել է տեղի ունեցածը, իսկ վիրավորներին մաղթել շուտափույթ ապաքինում։ Պուտինն իր հերթին ցավակցել է Էրդողանին։
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Ալի Յերլիքայան հայտնել է, որ ահաբեկչություն է իրականացվել «TUSAŞ»-ի օբյեկտների վրա։
Միջազգային հանրապետական ինստիտուտը հրապարակել է «Բրեվիս» վերլուծական կազմակերպության աջակցությամբ սեպտեմբերի 13-25-ը անցկացված հարցումների արդյունքները:
Թուրքական մեդիայում Թուրքիայի կողմից ահաբեկչական ճանաչված «Ֆեթուլլահականների կազմակերպության» ղեկավարի մահից հետո լայն տարածում է գտել վերջինիս կտակը:
Թուրքիայի արևմտյան հատվածում գտնվող Թեքիրդաղ նահանգում խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել:
Վերջինս Թուրքիայի իշխանությունների կողմից հետապնդվում էր որպես ահաբեկչական «Ֆեթուլլահական կազմակերպության» ղեկավար: