Բացման արարողությանը մասնակցել են Ստամբուլի քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուն, «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցության (ԺՀԿ-CHP) նախագահ Օզգուր Օզելը և Փարիզում Թուրքիայի դեսպան Յունուս Դեմիրերը։
«FIFA»-ն թարմացրել է ֆուտբոլի ազգային հավաքականների համաշխարհային վարկանիշային ցուցակի տվյալները։
Նշենք, որ Ավստրիայում 2019 թվականի մարտի 1-ին հանրային վայրերում արգելվել էր «գորշ գայլ» ժեստի օգտագործումը։
Եվրո-2024-ի խմբային փուլի լավագույն ռմբարկուի կոչումը նվաճել է Վրաստանի հավաքականի և ֆրանսիական «Մեցի» հարձակվող Ժորժ Միկաուտաձեն՝ խփած 3 գոլով։
Որոշ օգտատերեր Ադրբեջանին մեղադրել են իսրայելամետ դիրքորոշում ունենալու մեջ։
Պորտուգալացի աշխարհահռչակ մասնագետի նշանակումը մեկնաբանել է թուրքական ակումբի սեփականատեր Ալի Քոչը։
Որոշում է կայացվել, որ ՈՒԵՖԱ-ի Եվրոպայի լիգայի եզրափակիչը տեղի կունենա Թյուփրաշ մարզադաշտում, որտեղ իր տնային խաղերն է անցկացնում Բեշիքթաշ թիմը:
Վերջին անգամ Թուրքիան 2021-ին էր ընդունել արքայական մարզաձևի գրան պրիներից մեկը։ Այդ գրան-պրիում հաղթել էր ֆինլանդացի ավտոարշավարորդ Վալտերի Բոտտասը։
Թուրքական լրատվամիջոցների ուշադրության կենտրոնում է հայտնվել «Fenerbahce»-ի հարձակվող բոսնիացի մուսուլման Էդին Ջեկոյի արած ժեստը խաղադաշտում։
«Super Liga»-ի մասնակից 1 ակումբի և թուրքական 5 այլ ֆուտբոլային ակումբի նկատմամբ կիրառվել է տրանսֆեր իրականացնելու արգելք:
Արդա Թուրանը մեղադրվում է 2015-ից 2016 թթ-ին Իսպանայում գնտվելու ընթացքում հարկերից խուսափելու մեջ:
Առաջին լիգայի «Ֆեներբահչե-Տրաբզոնսփոր» խաղի միջադեպը մեծ արձագանք է գտել միջազգային մամուլում։
վերջին շրջանում սա 2-րդ նմանատիպ դեպքն է։ Նախորդ միջադեպը տեղի է ունեցել մայրաքաղաք Անկարայում։
Որպես նման որոշման պատճառ նշվում է FIFA-ի կողմից արտոնագրված մրցավարի՝ այդ օրը տեղի ունեցած Սուպերլիգայի 15-րդ տուրի խաղի վերջում ծեծի ենթարկման դեպքը:
Թուրքիայի հավաքականը վարկանիշային այդ ցուցակում զբաղեցրել է 8-րդ հորիզոնականը։